19.03.2018

Altom działa lokalnie!

 

Firma Altom stara się animować i wspierać finansowo działania lokalne, które są ważne dla społeczności Gniezna i okolic. Zależy nam, aby nasz rozwój biznesowy, przekładał się także na wkład w rozwój kulturalny naszego miasta, promowanie pozytywnych wartości i postaw prospołecznych.

ikonyW tym miesiącu, w ramach stałej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultur zapraszamy na ciekawą wystawę malarstwa Pawła Wyborskiego w Galerii MOK, której Mecenasem jest Altom. Wystawa prezentuje niezwykle nastrojowe obrazy, które autor zebrał pod wspólną nazwą ?Ikonopasaże?. Wprowadzą oglądających w nastrój wyciszenia, zamyślenia i refleksji, bliski atmosferze zbliżającego się Wielkiego Tygodnia. Wizyta w galerii może stać się chwilą wytchnienia od przedświątecznego pędu, a kontakt ze sztuką formą spędzenia czasu z rodziną. Wystawa malarstwa czynna będzie do 9.04.2018. w godzinach od 8 do 22.

bieg eu

 

Inną propozycją firmy Altom na spędzenie rodzinnych chwil w przestrzeni miasta, jest udział w Biegu Europejskim, organizowanym przez Klub Sportowy Altom. W tym roku bieg rozgrywany będzie pod hasłem ?Teraz Francja?, a barwy czerwono-biało-niebieskie będą towarzyszyły oprawie biegu. Do udziału zapraszamy nie tylko dorosłych biegaczy, dla których specjalnie zwiększono ilość pakietów startowych do rekordowej liczby 1750, ale również dzieci w wieku przedszkolnym.

?Zanosi się na rekordową w ciągu 16-letniej historii imprezy frekwencję. Jestem przekonany, że wszyscy którzy przyjadą 7 kwietnia do Gniezna, wyjadą ze wspaniałymi przeżyciami i być może nowymi życiówkami. Oczywiście wszyscy mocno trzymamy za to kciuki!? ? zachęca do udziału Andrzej Krzyścin, dyrektor Biegu Europejskiego w Gnieźnie.

Dzieci w wieku przedszkolnym pobiegną same lub w asyście dorosłych wokół gnieźnieńskiego Rynku na dystansie około 200 m. Organizatorzy będą przygotowani na maksymalnie 200 uczestników. Każde ze startujących dzieci otrzyma pamiątkową koszulkę, w której pobiegnie. Ponieważ zależy nam nie na rywalizacji, a promowaniu radości i satysfakcji jaką daje sport, w biegach dziecięcych nie będzie prowadzona żadna klasyfikacja. Zarówno pierwszy, jak i ostatni zawodnik na mecie będzie jednakowo nagrodzony – otrzyma pamiątkowy dyplom oraz upominek i słodycze.

Nie będzie specjalnych zapisów na listy startowe dla przedszkolaków – przed biegiem, od godz. 14:30 przy bramie startowej będą wydawane pamiątkowe koszulki, które będą uprawniały do udziału w zmaganiach najmłodszych. Start do Biegu Przedszkolaka o godzinie 15:20. Pierwsze wystartują dziewczynki, a po nich w kolejnym biegu chłopcy.

Altom zaprasza do aktywnego udziału w Biegu Europejskim oraz do kibicowania na trasie! Każdy bieg w barwach klubu to święto sportu, doskonała atmosfera i okazja do zabawy dla całej rodziny!