1.07.2020

Bądź Eko! Nowa kolekcja z materiałów organicznych i naturalnych

Kolekcja Bądź Eko od marki Altom Design to zestaw produktów domowych, które pozwolą wprowadzić pozytywne zmiany do naszego stylu życia. Artykuły z tej kolekcji to między innymi zastawa stołowa wykonana z materiałów organicznych i naturalnych oraz opakowania wielorazowego użytku. Ich wartością jest przede wszystkim wykorzystanie zasobów naturalnych oraz zrównoważona produkcja. Pozwalają one znacząco ograniczyć zużycie plastiku w gospodarstwach domowych oraz racjonalizują gospodarkę odpadami.

Właściwości bambusa

Bambus to roślina wyjątkowo wytrzymała i bardzo rzadko atakowana przez szkodniki, dzięki czemu nie ma potrzeby używania substancji chemicznych, w tym pestycydów do ochrony upraw. Obróbka bambusa nie jest szkodliwa dla środowiska, a sama uprawa ma korzystny wpływ na ekosystem, Gatunek ten jest też dość szybki w uprawie. Potrzebuje zaledwie roku żeby wyrosnąć na taką wysokość, która klasyfikuje go do ścięcia.

 

EKO (164)

                Deski bambusowe do krojenia – kolekcja Altom Design Organic. Sprawdź >>

 

Bambusowy gaj pochłania ponad 40% więcej dwutlenku węgla z atmosfery, niż tradycyjny las o porównywalnej powierzchni. Większość nowoczesnych fabryk, w których powstają bambusowe włókna, tak organizuje cykl produkcyjny, by odbywał się w obiegu zamkniętym, a do środowiska przedostawało się jak najmniej zanieczyszczeń. Rozpuszczalniki rozmiękczające roślinną celulozę zostają poddane procesom uzdatniania i są wykorzystywane ponownie.

 

 

Pozyskiwane z łodyg włókna bambusowe są w pełni naturalne. Bambus jest tworzywem miękkim, oddychającym, trwałym i hypoalergicznym. Naturalność bambusa w uprawie i procesie produkcji sprawia, że jest to idealny materiał dla produktów, które mają kontakt z żywnością. Zastawa stołowa, łyżki czy chlebak wykonany z włókien bambusowych są w 100 % biodegradowalne i obojętne dla środowiska, również na etapie produkcji. Prasowanie pod dużym ciśnieniem zapobiega tworzeniu się szczelin, dzięki czemu naczynia są wodoszczelne i nie pęcznieją w kontakcie z wodą, można je myć w zmywarce, w temperaturze do 70°C. Talerze, kubki i miski można używać w mikrofalówce do podgrzewania potraw. Bambus jest bardzo wytrzymały dlatego deski wykonane z bambusa są odporne na wyszczerbienia. Pozbawione ostrych krawędzi naczynia i akcesoria bambusowe nie wchodzą w reakcję z żywnością – można bezpiecznie serwować w nich wszystkie rodzaje produktów żywnościowych.

 

Wegańska porcelana

Przy produkcji porcelany marki Altom Design nie jest używana mączka kostna, dlatego mogą być używane przez wegetarian i wegan. Mineralny skład porcelany New Bone China od Altom Design gwarantuje doskonale właściwości tych naczyń: gładkość, twardość, lekkość, cienkościenność, przeświecalność, piękną, jednolitą barwę.

 

Tropical (21)

                        Talerze i kubki kolekcji Altom Design Tropical. Sprawdź >>

Wyjątkową dekorację tej kolekcji stanowi wypukły relief o kształcie tropikalnego liścia. Przypomina naturalne formy odbite lub zatopione w skale. Subtelny wzór będzie prawdziwą ozdobą stołu, pięknie komponując się z naturalnymi materiałami, bawełną, lnem czy bambusowym drewnem. Pozbawiony zbędnych ozdobników i kolorowych kalek, stanowi piękno w czystej postaci. Kolekcja stworzy we wnętrzu harmonijny, kojący klimat. Z pozoru delikaty materiał porcelanowy, jest w rzeczywistości  bardzo trwały i funkcjonalny. Odporny na działanie wysokich temperatur i wilgoci, pozwoli cieszyć się pięknem porcelany przez długie lata.

 

Tropical (45)

                      Talerze i kubki kolekcji Altom Design Tropical. Sprawdź >>

 

Opakowania wielorazowe

Wykonane w 100% z bawełny ekologiczne torby i worki przeznaczone są do codziennych zakupów. Zaprojektowane zostały, jako alternatywa dla jednorazowych siatek i plastikowych worków do ważenia i pakowania produktów w sklepach. Są lekkie i wytrzymałe, nie mają wpływu na wagę początkową, a drobne, przejrzyste oczka pozwalają łatwo zidentyfikować produkt wewnątrz woreczka, bez konieczności jego otwierania przez kasjera.

 

 

Wśród opakowań wielorazowego użytku, w kolekcji Bądź znalazły się również lunchowe torby termiczne wykończone termoizolacyjną folią, które pozwolą dłużej zachować świeżość przenoszonych produktów. Oraz wielorazowe worki z nowoczesnego polimeru PEVA – materiału trwałego, przyjemnego w dotyku, wodoodpornego i przyjaznego dla środowiska. Dzięki nim wygodnie zapakujesz żywność w domu i na wynos. Szczelne zamknięcie zachowa świeżość produktów oraz zabezpieczy je podczas transportu. Gotowe potrawy podgrzejesz w garnku lub w mikrofalówce (otwarta torebka). Przechowasz drobne przedmioty chroniąc je np. przed wilgocią. Natomiast myjąc torebki w zmywarce ograniczysz zużycie wody

 

bidon-butelka-na-wode-szklana-w-silikonowej-oslonie-altom-design-425-ml-3-wzory-6

 

I na koniec butelki do napojów wykonane ze szkła borosilikatowego, które długo utrzymują temperaturę napojów – zarówno ciepłych, jak i chłodnych. Higieniczne szkło nie przebarwia się i nie chłonie zapachów. Silikonowa, antypoślizgowa opaska sprawia, że butelka nie wyślizgnie się z dłoni. Wygodny uchwyt ułatwia przenoszenie i umożliwia przypięcie do torby, plecaka czy wózka. Możesz je umyć w zmywarce. Wszystkie te produkty pozwalają znacząco ograniczyć zużycie plastiku i żywić się zdrowo także poza domem.

Używaj produktów przyjaznych dla naszego środowiska. Pamiętaj, Twój wybór ma znaczenie!

 

PopUp_Oryginal