20.07.2020

Innowacje w kuchni, czyli jak stworzyć kuchnię przyszłości już dziś?

Valdinox Space (1)

Rozwiązania w kuchni oraz funkcjonalność sprzętów kuchennych, które jeszcze do niedawna wydawały nam się pomysłami zaczerpniętymi z filmów science fiction, dziś stają się rzeczywistością. Dominujące przez lata kuchenki gazowe zastępują płyty indukcyjne. Nie dziwi nas fakt, że lodówka może zrobić za nas listę zakupów, a piekarnik sam wybrać temperaturę dla naszej potrawy. Funkcjonalne naczynia, wykonane przy użyciu nowoczesnych technologii, mogą skutecznie skrócić czas przygotowania perfekcyjnego posiłku, a do tego posiadają nieziemski wygląd. Poznajmy zatem kolekcję naczyń kuchennych VALDINOX Space, dzięki którym przyszłość zagości w naszych kuchniach już dziś.

Zaawansowane technologie

Kolekcja naczyń kuchennych VALDINOX Space wykonana została w technologii forged.  Na czym ona polega? Produkty powstają w wyniku odkuwania, czyli kształtowania aluminium w bardzo wysokiej temperaturze, przy użyciu potężnych, skupionych sił nacisku. Tak formowane naczynia zyskują odpowiednią grubość i gęstość w każdym miejscu. W efekcie powstaje garnek czy patelnia o grubych ściankach oraz wzmocnionym dnie, które są jednocześnie trwałe oraz błyskawicznie przewodzą ciepło i je podtrzymują, co wpływa na szybkość przygotowywania posiłków. Czyli oszczędzają nasz czas i pieniądze.

Nowoczesne aluminium, z którego wykonane są korpusy naczyń, posiada bardzo wysoki współczynnik przewodzenia ciepła, dużo wyższy niż w przypadku stali. Zapewnia to idealną dystrybucję ciepła na całej powierzchni naczynia, jednocześnie przekładając się na wydajność gotowania. Surowiec ten gwarantuje również, że naczynia są ultrawytrzymałe – zyskują siłę stali, przy jednoczesnym zachowaniu  swojej lekkości.

Wielowarstwowa powłoka NON-STICK, która pokrywa wnętrze naczyń, wzmocniona została dodatkowo metalicznymi drobinkami, dzięki którym staje się bardziej odporna na zarysowania, w porównaniu ze standardowymi powierzchniami. Zabezpiecza ona nasze potrawy przed przywieraniem do dna, dzięki czemu mamy gwarancję, że zawsze będą perfekcyjne. Taką powłokę bardzo łatwo się czyści. Przy mniejszych zabrudzeniach wystarczy przetrzeć ją papierowym ręcznikiem lub umyć w wodzie z niewielką ilością detergentu.

 

Jak smażyć zdrowo

Smażyć czy nie smażyć? Oto jest pytanie. Nie oszukujmy się, smażone produkty są bardzo lubiane i popularne. Przede wszystkim ze względu na ich smak i chrupkość. Co możemy zrobić by ten sposób przygotowywania posiłków był bardziej zdrowy? Podczas smażenia ważne jest to, aby jedzenie miało jak najkrótszy kontakt z gorącym tłuszczem. Doskonałe przewodzenie ciepła, w naczyniach VALDINOX Space, umożliwia nam szybkie rozgrzanie patelni, która cały czas utrzymuje odpowiednią temperaturę. Dzięki temu dania przygotujemy błyskawicznie. Doskonałej jakości powłoka nieprzywieralna sprawia, że  przygotujemy potrawy z wykorzystaniem minimalnej ilości tłuszczu. Abyśmy wiedzieli ile tłuszczu użyć do przyrządzenia posiłku kolekcja naczyń VALDINOX Space wyposażona została w specjalny znacznik OIL CONTROL, który umożliwia kontrolowanie zużycia oleju. Dwa nadrukowane okręgi/miarki wewnątrz naczynia pozwalają dozować optymalną ilość. Praktyczny wskaźnik to kolejne udogodnienie które sprawi, że nasze dania będą zdrowsze i smaczniejsze.

Nieziemski design

Nowoczesna kuchnia to przede wszystkim wygoda i funkcjonalność. Jednak równie ważny jest jej wystrój, bo przecież w eleganckich pomieszczeniach chętniej przebywamy. Kolekcję Space charakteryzuje nowoczesny design, który podoba się klientom i wpisuje się w modne style aranżacji kuchni. Zewnętrzna struktura, przypominająca szlify diamentu zapewnia kolekcji nieziemski wygląd.  Do tego jest bardzo odporna na wysokie temperatury i przebarwienia.

Poznaj wszystkie elementy kolekcji Space i sięgnij gwiazd!

Kup w sklepie internetowymDla klientów indywidualnych Kup w hurtowni internetowejDla podmiotów gospodarczych