15.05.2015

Kawa i herbata pełna elegancji za sprawą szkła stołowego Steklarna Hrastnik

Słoneczna pogoda sprzyja podejmowaniu gości na popołudniowej kawie i herbacie w domu lub ogrodzie. Jak efektownie podawać popularne Cafe Latte i bardziej wysublimowane Irish Coffee? Kolekcje szklanek marki Steklarna Hrastnik, dedykowane serwowaniu różnego rodzaju kaw i herbat zachwycają nas swoją oryginalną linią i wysoką estetyką. Jakie jeszcze niespodzianki niosą ze sobą linie szkła stołowego marki Steklarna Hrastnik?

  • Produkty huty Steklarna Hrastnik charakteryzuje idealnie przezroczyste szkło, które jest wolne od szkodliwych dla zdrowia substancji (np. metali ciężkich).
  • Szkło jest odporne na stłuczenia, wyszczerbienia i odbicia.
  • Przezroczyste szkło uwypukli barwy podanych posiłków.
  • Wysoka jakość wyrobów Steklarna Hrastnik została nagrodzona międzynarodowym certyfikatem Vitrux.
  • Gładka powierzchnia szklanego naczynia jest niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości, bez żadnych obaw możemy go myć w zmywarkach.
  • Nawet po trzech tysiącach cykli zmywania szkło nie matowieje i nadal jest krystalicznie przezroczyste.
  • Można używać w mikrofalówce.

Słoweńska Steklarna Hrastnik produkuje szklane wyroby najwyższej jakości od ponad 150 lat. Wystarczyło zaledwie dziesięć lat by z małej manufaktury wyrosnąć na największą z hut szkła ówczesnej monarchii austro-węgierskiej. Wraz z upływem czasu produkcja ręczna ustępowała miejsca półautomatycznym maszynom i prasom. W latach 20?tych XX wieku huta otworzyła się na rynek zagraniczny, zaopatrując w wyroby szklane niemal całą Europę. Po wojnie, fabryka ustabilizowała działalność by z roku na rok coraz bardziej się rozwijać. Ten progres widoczny jest do dziś. Steklarna Hrastnik przy produkcji wyrobów szklanych wykorzystuje najnowocześniejsze technologie (w tym nanotechnologię), opracowane we własnym Centrum Rozwoju i Badań. Technologie te w połączeniu z nowoczesnymi urządzeniami do produkcji wytopu szkła, a także wysoko wykwalifikowana kadra dają w efekcie końcowy produkt o najwyższej jakości użytkowej. Ofertę z huty Steklarna Hrastnik charakteryzuje idealnie przezroczyste szkło, które jest wolne od szkodliwych dla zdrowia substancji. Wszystkie produkty bez obaw można myć w zmywarkach. Wysoka jakość wyrobów Steklarna Hrastnik została nagrodzona międzynarodowym certyfikatem Vitrux.

Kawa niejedno ma imię

Kawa to jeden z najbardziej popularnych napojów na świecie. Towarzyszy nam zarówno podczas ospałych poranków i miłych popołudniowych chwil w gronie najbliższych. Jak świat długi i szeroki, tyle również sposobów parzenia i serwowania kawy. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o  perfekcyjny dobór naczyń, w których podamy aromatyczny napój.

Aromatyczna elegancja szklanek do kaw

Ciepły odcień kawy idealnie prezentować się będzie w szklanych naczyniach wyprodukowanych w słoweńskiej hucie szkła Steklarna Hrastnik. Wieloletnie doświadczenie i dbałość o najwyższy standard sprawiło, że firma ta zdobyła zaufanie na całym świecie, a produkty sygnowane jej logo stały się synonimem najwyższej jakości oraz oryginalnego designu. Venezia, Boston i Dalia to wysokie, smukłe i przezroczyste szklanki, które pięknie eksponują efektowne napoje kawowe. Venezia to osadzona na wysokiej nóżce szklanka z dobrze wyprofilowanym uchem. Dostępna jest w wersji gładkiej oraz z delikatnymi, matowymi zdobieniami lub dekoracjami z kawową nutą. Boston to smukły i wysoki szklany kubek. Jego rozszerzająca się ku górze forma, pozwoli na udekorowanie znajdującego się w nim napoju bitą śmietaną, czekoladą lub cynamonem. Dodatkowo kolekcję tą urozmaicają różnorodne dekoracje w brązowej tonacji. Dalia to z kolei najbardziej pojemna szklanka. Wyróżnia się przede wszystkim ciekawym kształtem. Szklane, idealnie przezroczyste naczynie na wysokiej nóżce przyda się do serwowania każdego rodzaju kawy. Szklanka Dalia dostępna jest w wersji niedekorowanej lub zdobnej delikatnym kwiatowym ornamentem.

Kubki do herbaty

Wyrazisty kolor różnych odmian herbat idealnie prezentować będzie się w szklanym naczyniu. Kubki wykonane ze szkła zaspokoją nasze potrzeby estetyczne i staną się niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji kubków ze słoweńskiej huty szkła Steklarna Hrastnik, które wykonane są z grubego szkła, odpornego na wysokie i niskie temperatury. Wygodne ucho ułatwia delektowanie się gorącym napojem, chroniąc nasze dłonie przed poparzeniem. Odpowiednio wyprofilowana, krawędź kubków podnosi komfort picia napojów. Wszystkie kubki można myć w zmywarce.

Szklanka Geo to nowatorskie podejście do tematu projektowania, przejawiające się w połączeniu dwóch kształtów w jednym naczyniu – kwadratu u podstawy, który płynnie przechodzi w okrąg w najwyższej partii szklanki. Przezroczyste szkło uwypukla barwy podanego w nim napoju. Wygodne, ergonomiczne ucho pozwala z przyjemnością delektować się herbatą lub kawą. Szklanka dostępna w wersji niskiej 250ml oraz wysokiej 330ml.

Kubek V o pojemności 240 ml z dyskretną dekoracją w postaci zielonych herbacianych listków to idealna propozycja do serwowania wszelkich ciepłych napojów, a zwłaszcza herbaty. Wykonany jest z grubego szkła, dzięki czemu napoje dłużej pozostają w nim gorące. Wyróżnia go oryginalny fason, awangardowo wyrzeźbione uszko, zaokrąglony brzeg i dodatkowo wzmocnione dno. Jest lekki i poręczny.

Pojemny kubek Prince 400 ml posiada duże, dobrze wyprofilowane ucho, które ułatwia delektowaniem się ulubionego napoju. Przyciąga uwagę swoją wielkością i perfekcją wykonania.