18.05.2018

Kieliszki Rubin

small

Konsumowanie wina to przyjemność, na którą wpływ ma nie tylko jakość trunku, ale również sposób podania, temperatura napoju, wybór odpowiednich kieliszków. Rodzaj szkła oraz kształt czaszy kieliszka ma znaczący wpływ na wydobywanie aromatów oraz utrzymanie odpowiedniej temperatury, a więc krótko mówiąc przyjemność kosztowania wina.

Prezentujemy nowa linię kieliszków Rubin, z cienkiego, przezroczystego szkła, z lekko zamkniętą czaszą o prostych ściankach. Projektanci z Altom Design Studio, podczas pracy nad fasonem, kierowali się podstawową zasadą, że to wino ma być ozdobą kieliszka, a nie odwrotnie. Postawili więc na jakość i prostotę. Kształt kieliszków Rubin jest nowoczesny, prosty i funkcjonalny. Dzięki niezwykle cienkim, nieskazitelnym i przejrzystym ściankom kieliszków z tej kolekcji, barwa i klarowność napoju są doskonale eksponowane. To niezwykle ważne, ponieważ grube ścianki potrafią podnieść albo obniżyć temperaturę płynu i zmienić na niekorzyść jego walory smakowe. W zbyt wysokiej temperaturze na pierwszy plan wybija się słodycz wina, tłumiąc inne nuty smakowe. Wino białe po zbytnim ogrzaniu przestaje działać orzeźwiająco i traci swoją mineralność.

Smukła czasza Rubinów ma charakterystyczną, „zamkniętą” linię, o łagodnym cięciu dolnej krawędzi. Zwężająca się ku górze talia kieliszka pozwala na skoncentrowanie bukietu wina i wzmaga przyjemność jego kosztowania podczas degustacji. W tej linii dostępne są  3 rodzaje kieliszków, do win czerwonych, białych oraz musujących, wszystkie z dopasowaną, wygodną do trzymania, odpowiedniej długości nóżką. Miejsca łączenia nóżki z czaszą i stópką są gładkie, harmonijne, niemal niewyczuwalne. Specjalny kształt czary kieliszków sprawia, że podczas picia musimy lekko odchylić do tyłu głowę. Zabieg ten sprawia, że płyn trafia na tył języka, gdzie usytuowane są kubki smakowe odpowiadające za rozpoznanie gorzkich i kwaśnych smaków, dlatego najczęściej kupowane wina, w których te nuty są mocne, będą pełniej odbierane.

Do wina czerwonego polecamy kieliszki Rubin o większej i bardziej pękatej czaszy, dzięki której możemy intensywniej czuć aromat trunku, który nie jest zakłócony przez uwalniający się alkohol etylowy, dający wrażenie „szczypania w nosie”. Szerszy kielich sprawia, że wina czerwone są gładsze, delikatniejsze, złagodzona zostaje ich kwasowość, a w czaszy rozwija się wspaniały bukiet.

Nieco mniejszy i smuklejszy kieliszek do win białych, o odrobinę wyższej nóżce, sprzyja utrzymywaniu niskiej temperatury napoju. Dzięki temu wydobywa się głębia aromatu i pełnia orzeźwiającego smaku białego wina. Wina te często dojrzewają w dębowych beczkach, a przez to mają nieco oleistą strukturę, która możemy podziwiać, gdy płyn łagodnie spływa po gładkich ściankach czaszy.

Niezwykle efektowny w tej kolekcji jest kieliszek do wina musującego. To klasyczny flet – wysoki, smukły, o prostych ściankach, na długiej nóżce. Dno ścięte pod kątem sprawia, że gromadzą się tam bąbelki, by powoli odrywać się i ulatywać w górę. Taki szczególny kształt kieliszka nie pozwala tym bąbelkom, a przede wszystkim aromatom zbyt szybko się ulotnić. Wysoka nóżka, sprawia że trzymająca kieliszek powierzchnia dłoni nie dotyka czaszy i niepotrzebnie nie ogrzewa napoju.

Kieliszki o tym fasonie mają w sobie niezwykłą klasę i elegancję, która współgra z charakterem szampana, towarzyszącego uroczystym okazjom i świętowaniu sukcesów. Warto podkreślić, że jest to również najpopularniejszy fason kieliszka w restauracjach na całym świecie.

Kieliszki z kolekcji Rubin są wyprodukowane w jednej z najbardziej renomowanych, europejskich hut szkła. Holenderska firma Royal Leerdam wytwarza wyroby szklane od ponad 130 lat. Są wykonane z wysokiej jakości szkła sodowego, charakteryzującego się doskonałą przejrzystością, lekkością, a zarazem trwałością. Tego rodzaju szkło jest pozbawione metali ciężkich, w tym ołowiu, przez co jest bezpieczne dla zdrowia. Co ważne, kieliszki z tej kolekcji nadają się do mycia w zmywarce, a po każdym myciu zyskują połysk i nienaganną przejrzystość.

 

Sprawdź w naszej hurtowni internetowejDla podmiotów gospodarczych