13.02.2020

Kolor PANTONE 2020 ? klasyczny niebieski

Inspiracje w kolorze Blue od Altom Design

Niebieski to kolor natury – wody i nieba. Uznawany jest za barwę bardzo neutralną, jednak w zależności od swojego nasycenia zmienia się jego znaczenie oraz to jak jest przez nas odbierany. Bardzo plastycznie łączy się z innymi barwami, wzbogacając je o nowe cechy oraz jednocześnie zmieniając swoje własne. Kolor wszechobecny w naturze można kochać lub nienawidzić. Zwolennicy niebieskiego  mają w 2020 roku wielki powód do radości. Bo to właśnie PANTONE 19-4052 Classic Blue został ogłoszony kolorem roku.

PANTONE guru kolorystycznych trendów

Firma PANTONE znana jest doskonale specjalistom z branży poligraficznej oraz projektantom mody. W 1963 roku firma stworzyła Pantone Matching System czyli zastrzeżony system do zarządzania kolorami. Amerykański Instytut Pantone jest ekspertem w zakresie kolorów i jednostką badawczą barw. Eksperci instytutu śledzą trendy i przewidują, jaki kolor będzie najmodniejszy w następnych latach. Od 20 lat PANTONE typuje kolor roku. Po raz pierwszy firma ogłosiła go roku w 2000 roku wybierając Cerulean Blue. W 2020 wraca do fundamentów obwieszczając, że kolorem roku zostaje Classic Blue.

Kolekcja Blue geometryczne kształty od Altom Design

PANTONE 19-4052 Classic Blue

Klasyczny niebieski to bardzo ponadczasowy odcień, który przypomina niebo o zmroku. Uspakajająca barwa, która pomaga się zrelaksować, odpoczywać, ale również pracować twórczo. Eksperci PANTONE tłumaczą, że elegancki w swej prostocie niebieski ma być stabilnym fundamentem, na którym będziemy mogli dalej tworzyć i budować. Classic Blue ułatwia koncentrację, co jest niezwykle potrzebne w czasach, w których zdominowała nas technologia i pęd codziennego życia.

Niebieski w salonie, sypialni, kuchni

Niebieski kolor doskonale sprawdzi się w różnych wnętrzach. W sypialni i salonie pomoże nam się zrelaksować, a w kuchni czy gabinecie pobudzi naszą wyobraźnię. Możemy zdecydować się na wielkie zmiany lub drobnymi dodatkami wprowadzić ten modny odcień do naszego domu.

Kolor Classic Blue Pantone 2020

Inspiracje w kolorze blue od marki Altom Design

Kochamy poduszki. Kojarzą nam się z odpoczynkiem, lekkością i chwilami beztroski. Ten niewielki element wyposażenia sypialni, salonu czy tarasu pozwoli nam na popis naszej kreatywności. Poduszka z dekoracją w kolorze blue nie musi być jedynie oparciem dla zmęczonej głowy – równie dobrze sprawdzi się jako modna dekoracja. W eleganckiej i przytulnej przestrzeni nie pozostanie nam nic innego, jak tylko usiąść z kubkiem pysznej herbaty lub kawy, ozdobionym tą samą dekoracją.

Romantyczna aranżacja wnętrz ma nas wprowadzić w stan rozmarzenia. Pełne słodyczy, kwiatowe desenie dla równowagi potrzebują jednak bardziej zdecydowanych odcieni. Dlatego kolekcja Flower Jeans dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych. Pięknym odcieniu granatu, przypominającym wiecznie modny jeans oraz delikatnym pastelowym różu. Możesz je swobodnie zestawiać ze sobą lub połączyć z kolekcją Ballerina, o matowym wykończeniu.

Kolekcja Flower Jeans w kolorze niebieskim od Altom Design

Flower Jeans kolekcja porcelany śniadaniowej od Altom Design

Kolekcja Today wyróżnia się prostotą formy, graficznymi wzorami w przyjemnym dla oka odcieniu granatu. Granat komponuje się doskonale z innymi barwami, przez co jest uniwersalny i długo się nie znudzi. Napis ?Awesome Today? umieszczony na talerzu, filiżance, salaterce, kubku, macie stołowej czy poszewce na poduszkę, to słowo uwielbiane i chętnie powtarzane przez ludzi młodych.

Kolekcja Classic Blue Today Altom Design

 

 

Coraz częściej pojawiające się w mediach i mowie codziennej hasło ?osom? wyraża bardzo pozytywne emocje ? oznacza coś niesamowitego, bardzo fajnego, bombowego, wspaniałego, odlotowego. Gdy sięgniemy po taki kubek do porannej kawy, pozytywne hasło nastroi nas optymistycznie i wprawi w dobry humor już od rana.

Awesome today kolekcja porcelany Altom Design w najmodniejszym kolorze roku 2020

 

Modzie możemy się inspirować, ale nie wszystko musi nam odpowiadać. Urządzając domową przestrzeń pamiętajmy o trendach, ale też kierujmy się po prostu tym co lubimy, co nam pasuje i nas wyraża. Zadbajmy o ty by zawsze móc powiedzieć to właśnie Ten styl mi pasuje.

Klasyczny niebieski to kojący kolor przypominający niebo o zmroku

Kolekcja Today to oprócz porcelany dodatki i tekstylia w kolorze niebieskim

Kup w sklepie internetowymDla klientów indywidualnych Kup w hurtowni internetowejDla podmiotów gospodarczych