22.01.2019

Kwiaty w eleganckim towarzystwie

LQ5A4402_

Kwiaty to doskonała ozdoba każdego wnętrza. Sprawiają, że dom nabiera życia i staje się bardziej przyjazny. Odurzają nas zarówno swoim wyglądem jak również zapachem, przyciągają wzrok. Jednak nawet najpiękniejsze kwiaty nie obędą się bez stylowego wazonu, który podkreśli ich niepowtarzalny charakter. Odpowiednio dobrane naczynie pomoże nie tylko wyeksponować naturalne piękno kwiatowych kompozycji, ale w połączeniu z ich urodą może odmienić każde wnętrze.

Bo dziś wazon to już nie tylko przedmiot użytkowy, w którym trzyma się kwiaty, ale również element dekoracji, który powinien komponować się nie tylko z meblami, ale również innymi elementami wyposażenia wnętrz. Naczynia do kwiatów o różnej wielkości i kształtach mogą wręcz przypominać dzieła sztuki, które udekorują i wypełnią przestrzeń jak rzeźba.

Wazon na kwiaty czy też kwiaty do wazonu?

To pytanie może spędzać nam sen z oczu przed zbliżającymi się imieninami czy urodzinami naszych bliskich. Obdarowywanie kwiatami wprawdzie wciąż pozostaje w dobrym tonie, jednak w ostatnim czasie od tego symbolicznego upominku oczekujemy czegoś więcej. Dlatego też zamawiając kwiaty w kwiaciarni, rozglądamy się od razu za odpowiednim dla danego bukietu wazonem. Trzeba przyznać, że jak bardzo zachwycające potrafią być kwiaty, tak niemniejszą estetyką i dekoracyjnością charakteryzują się dzisiejsze wazony. Produkt ten może być ciekawym upominkiem już sam w sobie, a uzupełniony kwiatami fascynuje jeszcze bardziej. Dlatego z całą pewnością nie powinno go zabraknąć w szanującej się kwiaciarni czy sklepie z artykułami wyposażenia domu.

Wybieramy wazon

Polecając wazon naszym klientom musimy mieć na uwadze aby pasował on zarówno do rodzaju kwiatów, które mają być w nim umieszczone oraz do wystroju domu. Szkło to nieprzemijający materiał, który fascynuje nas od wieków. Dlatego najbardziej popularnym naczyniem, które wpasuje się w każdą aranżację, będzie właśnie wazon wykonany ze szkła. Jego przezroczystość sprawia, że przestaje on być tylko pojemnikiem do przechowywania kwiatów. Każdy bukiet w szklanym wazonie nie będzie miał nic do ukrycia. Będzie cieszył oczy zarówno swoim wyrafinowanym kształtem i jednocześnie podkreślał urok kwiatów. Przezroczyste, gładkie lub pełne oryginalnych załamań szkło będzie stanowić doskonałe tło dla roślinnych kompozycji. Nowa kolekcja wazonów marki Altom Design charakteryzuje się nie tylko różnorodną fakturą powierzchni, ale również eleganckim, asymetrycznym ścięciem góry wazonu. Kolorowe opakowanie sprawia, że prezent mamy właściwie zapakowany. Wystarczy jeszcze tylko odrobina wstążki, bilecik z życzeniami i prezent gotowy.

Wazon to klasyka, natomiast bardziej odważnym klientom warto zaproponować mniej oczywiste połączenia, czyli na przykład użycie zamiast wazonu szklanych salaterek czy świeczników. Bo przecież każde naczynie jest dobre na świeże kwiaty!

 

Sprawdź w naszej hurtowni internetowejDla podmiotów gospodarczych