26.04.2021

Lampiony i latarenki, czyli idealna oferta na wiosnę

IMG_0675

Długi weekend majowy zbliża się wielkimi krokami, a w tym roku chyba wszyscy potrzebujemy odpoczynku bardziej niż kiedykolwiek. Majówkę znów przyjdzie nam jednak spędzić w reżimie sanitarnym z powodu pandemii COVID-19. Wolny czas poświęcimy więc na relaks w domowym zaciszu, prace w ogrodzie czy wypoczynek na tarasie. Wiąże się to z potrzebą zapewnienia oświetlenia, w czym kluczową rolę odegrać mogą lampiony i latarenki. Właściciele sklepów powinni dysponować ofertą, która umożliwi klientom przygotowanie odpowiedniej aranżacji ogrodu czy balkonu. 

Dekoracje do domu, ogrodu i na taras

Oczywiście wszyscy liczymy na piękną pogodę, która pozwoli nam w pełni cieszyć się wolnym czasem, również wieczorem, podczas rodzinnego grilla w ogródku albo kolacji na tarasie. Dlatego też warto zaopatrzyć sklep w lampiony i latarenki marki Altom Design, pozwalające klientom na realizację tych planów w nowych warunkach. Warto przy tym pamiętać, że takie dekoracje w okresie wiosenno-letnim można wykorzystywać nie tylko w ogrodzie czy na tarasie, ale także w domu i mieszkaniu.

Lampiony wiszący Altom Design

Lampiony i latarenki, czyli jak stworzyć niepowtarzalny nastrój 

Właściciele sklepów ogrodowych i meblowych znajdą na stronie hurt.altom.pl bogaty asortyment produktów, które posłużą do odpowiedniego oświetlenia ogrodów, tarasów i balkonów. Lampiony i latarenki powinny być stałym elementem oferty sklepów w okresie wiosenno-letnim, ponieważ takie aranżacje budują niepowtarzalny nastrój. Warto więc wtedy komunikować klientom potrzebę maksymalnego wykorzystywania wolnego czasu także wieczorami.

W tym celu niezbędne jest staranne wyeksponowanie produktów z kategorii oświetlenia ogrodowego i dekoracyjnego oraz uświadomienie klientom, że odpowiednie światło nie tylko ułatwia spędzanie czasu wieczorem na świeżym powietrzu, ale także ma wartość dekoracyjną i estetyczną. Lampiony, latarenki czy świeczniki ze świecami ustawione w ogrodzie czy na tarasie zapewniają nastrojowe światło i pomagają stworzyć unikalny, relaksujący klimat.

6

Oferta dopasowana do różnorodnych potrzeb klientów

 

W te potrzeby idealnie wpisuje się oferta dekoracji ogrodowych i balkonowych marki Altom. Na stronie hurt.altom.pl można znaleźć na przykład gustowne latarenki, wiszące lampiony ogrodowe w metalowych i drewnianych designach oraz świeczniki. Ogromną zaletą oferty Altom jest różnorodność stylów i materiałów, z jakich wykonane są dekoracje. W związku z tym w sklepie można przygotować ekspozycję tematyczną z inspiracjami na taras, werandę czy do ogrodu, urządzoną w stylu rustykalnym lub nowoczesnym. W ten sposób klient otrzyma konkretne wskazówki, które pozwolą mu zaaranżować przestrzeń z wykorzystaniem określonych dekoracji i ozdób.

Ogrodowe wiszące lampiony w białym kolorze i z miejscem na świeczkę to pomysł na aranżację w stylu rustykalnym, jaka doskonale sprawdzi się w przypadku domów z ogrodami. Z kolei czarne metalowe latarenki o nowoczesnym wyglądzie pasują zarówno do ogrodu, jak i do minimalistycznie urządzonego balkonu w domu, bloku czy kamienicy. Z myślą o klientach, którzy nie mieszkają w domach wolnostojących, warto przygotować stoisko z inspiracjami i dekoracjami typowo balkonowymi. Można też opracować ofertę dla klientów szukających nowoczesnych, ozdobionych napisami latarenek ze szkła i metalu._99A0631

Działania wspierające sprzedaż w dłuższej perspektywie

Majówka już niebawem, ale o zakupie lampionów i latarenek Altom Design warto myśleć w dłuższej perspektywie – przed nami wciąż jeszcze niepewne wakacyjne wyjazdy. Co ważne, dekoracje ogrodowe i ozdoby zakupione z okazji majówki świetnie sprawdzą się nie tylko wiosną i latem, ale także w ciepłe jesienne wieczory. Lampiony i latarenki mogą być także świetnym prezentem dla osób, które np. zakończyły remont mieszkania lub aranżowanie ogrodu. 

IMG_0660

Atrakcyjna ekspozycja, pozwalająca na wyróżnienie lampionów i latarenek, zwróci uwagę klientów oraz umożliwi zwiększenie sprzedaży. Merchandisinigowi powinna towarzyszyć komunikacja pozwalająca na budowanie relacji z klientem. O ofercie sklepu można poinformować choćby na stronie firmowej i w mediach społecznościowych. Warto rozważyć także zorganizowanie promocji na wybrane produkty. Dodatkową wartością będzie edukacja sprzedawców, dzięki czemu będą mogli pomóc kupującym w doborze odpowiednich dekoracji i ozdób.

Przeczytaj też artykuł: Jak zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie?