15.03.2019

Róża – ponadczasowy motyw dekoracyjny

kolekcja-porcelany-stolowej-altom-design-roza-paryska

Kwiatowa dekoracja to niesłabnący trend w modzie, designie i aranżacji wnętrz, który kojarzy się z ciepłymi porami roku. Stylistykę inspirowaną naturą z powodzeniem można zestawiać z bardziej stonowanymi wzorami. Kwiatowa dekoracja to także częsty motyw wykorzystywany przy zdobieniu powierzchni porcelany, który budzi ciepłe i tradycyjne odczucia. Kolekcja porcelany Róża Paryska jest tego doskonałym przykładem.

Kwiatowe motywy zawsze aktualne

Klienci poszukują wzorów, które wywołują w nich przyjemne skojarzenia, a kolekcja porcelany Róża Paryska nawiązuje do klasycznego, tradycyjnego wzoru porcelany zdobionego pąkami róży. To właśnie ten kwiatowy deseń kojarzy się z niedzielnymi, rodzinnymi obiadami spożywanymi w domu dziadków. Porcelana ta zwraca uwagę konsumenta, który ten  charakterystyczny, zawsze modny wzór, odnosi do własnych wspomnień i skojarzeń. Jednocześnie dekoracja w kolekcji porcelany Róża Paryska, w mniej oczywistej kolorystyce, przenosi nas w modny świat wnętrz, które zarazem są przyjazne do życia. Lekko przygaszony, pudrowy róż oraz chłodny seledyn nabierają charakteru poprzez dodanie ciemnego tła. Niezwykle modne kwiatowe wzory, w takim wydaniu prezentują się nieco bardziej tajemniczo, intrygująco, jak ogród o zmierzchu lub łąka nad którą unosi się mgła…

talerz-deserowy-altom-design-roza-paryska

Paryski wdzięk

Paryskie ogrody to obok największych zabytków i atrakcji Paryża jedne z piękniejszych miejsc, które warto zobaczyć w tym mieście. Różane ogrody z setkami kwiatostanów zachęcają do upajania się ich zapachami i kojącym widokiem różnobarwnych kwiatów. Róża jest więc swego rodzaju symbolem Francji, który podkreśla jej dystyngowany charakter. Motyw ten dominuje w kolekcji porcelany stołowej Róża Paryska, podkreślając jej subtelną elegancję.

kolekcja-porcelany-stolowej-altom-design-roza-paryska

Miksuj i łącz desenie

Elementy porcelany stołowej Róża Paryska od marki Altom Design są dostępne w trzech odcieniach (przygaszony, pudrowy róż, chłodny seledyn i modny, ciemny odcień beżu – taupe), które można ze sobą wzajemnie przeplatać i zestawiać. Dzięki temu klient nie musi decydować się na zakup tylko jednego koloru kubka, miski czy talerzyka, a wybrać kilka różnych kolorystycznie produktów, które będą do siebie pasowały. Porcelana z tej kolekcji tym samym wpisuje się w bardzo modny trend mix&match (miksuj i łącz), który lansuje kreatywne łączenie i fantazyjne zestawianie ze sobą barw oraz wzorów.

Nie tylko porcelana

W kolekcji Róża Paryska, oprócz elementów zastawy porcelanowej, dostępne są również maty stołowe wykonane z PVC oraz garnki, kubki i rondle emaliowane od polskiej marki Silesia Rybnik. Pozwalają one stworzyć spójną aranżację kuchennego wnętrza.

Garnki emaliowane są związane ze staropolską kuchnią i pokoleniową tradycją gotowania, dlatego tak często budzą one ciepłe odczucia, gdyż gotowane w nich potrawy przywołują smak dzieciństwa. Ergonomiczny kształt, szkliwiona i gładka powłoka, która nie pochłania zapachów, pewność zdrowego gotowania ze względu na antybakteryjną i niealergizującą powierzchnię to cechy, które sprawiają, że naczynia emaliowane są chętnie wybierane przez klientów również dziś. Elegancka dekoracja Róży Paryskiej jest estetycznym dodatkiem do cech, jakie posiada emalia.

Tajemnicza i intrygująca dekoracja porcelany stołowej oraz garnków emaliowanych zachęci klienta do wyboru właśnie tej kolekcji. Subtelna kolorystka będzie piękną, ale niedominującą ozdobą w aranżacji każdego wnętrza.