21.05.2020

Sezon na zdrowie

IMG_9961

W tym roku bardzo dosadnie przekonaliśmy się jak ważne jest „zdrowie”. Będąc w pełni sił jesteśmy w stanie sprostać wszelkim przeciwnościom losu. Dlatego zwracajmy uwagę na to co jemy, w czym przygotowujemy posiłki, jak dbamy o nasz dom i nasze środowisko. Ciepłe, słoneczne dni na pewno dodadzą nam energii i chęci do zadbania o swoją formę, a pojawiające się świeże warzywa i owoce ułatwią utrzymanie zdrowej diety. W naszym najnowszym katalogu „Sezon na zdrowie” znajdziecie Państwo wiele produktów, które pozwolą Wam przygotować i podać zdrowe domowe przysmaki oraz utrzymać ład i porządek w swoich czterech kątach (nowy katalog można zobaczyć tutaj >>)

Domowe przetwory

Na pewno każdy z nas skosztował już pierwszych nowalijek, a coraz cieplejsze dni sprawią, że za chwilę pojawią się pyszne warzywa i owoce w naszych ogródkach i na warzywnych straganach. Na dobre zacznie się szaleństwo z przetworami. Kiszonki, przeciery, dżemy, konfitury oraz soki przygotowywane według tradycyjnych receptur to smak, którego nie da się niczym zastąpić.

LQ5A0806

Wszystkie słoiki na przetwory znajdziesz w naszej e-hurtowni – kliknij >>

 

Dziś szklany słoik czy butelka to już nie tylko zwykłe opakowanie. Serce i wysiłek włożone w przygotowanie domowych przetworów wymaga odpowiedniej oprawy. Ozdobne słoiki czy butelki  będą bezpiecznymi naczyniami, które pozwolą przetrwać zimę Twoim przetworom. Sprawdzą się także doskonale jako ozdoba kuchennych półek czy spiżarni. Słoik domowego dżemu w efektownym, szklanym opakowaniu, przewiązany wstążką, to wyjątkowo osobisty upominek dla bliskiej osoby. Chcąc w spektakularny sposób podać podczas rodzinnych przyjęć kolorowe sałatki, napoje czy pyszne desery możesz zastąpić tradycyjne salaterki, kubki, pucharki szklanymi słoikami i butelkami. Słoik to również wygodne naczynie, które można wykorzystać do przygotowania zdrowego i świeżego jedzenia na wynos. Świeża, kolorowa kompozycja warzyw czy owoców będzie efektownie wyglądać w szklanym naczyniu i można ją bezpiecznie zabrać w drogę

 

Gotuj, na zdrowie!

Oprócz dobrych jakościowo warzyw, owoców i przypraw potrzebne będą również naczynia, które pomogą nam przygotować domowe pyszności. Garnki emaliowane są nierozerwalnie związane z tradycją polskiej kuchni, a ich wieloletnia obecność w polskich domach jest najlepszym dowodem jakości i niezawodności. Dziś bardzo chętnie wracamy do tradycyjnych smaków i przepisów. Jednak staramy się, aby nasze gotowanie było bardziej nowoczesne. Nowoczesne, czyli zdrowsze, a garnki emaliowane polskiej marki Silesia to najzdrowsza opcja gotowania. Ich gładka powłoka nie pozwala na rozmnażanie się wirusów i bakterii oraz nie wchodzi w reakcje ze składnikami pożywienia, zapewniając zdrowe gotowanie i przechowywanie posiłków.

Silesia Vege (1)

Wszystkie garnki emaliowane znajdziesz w naszej e-hurtowni – sprawdź >>

Piknik pod gołym niebem

Gdy już zadbamy o dom i przygotujemy mnóstwo pyszności trzeba wreszcie odpocząć. Przepis na udane popołudnie? A może piknik z rodziną w ogrodzie? Ucztowanie na łonie natury na pewno pozwoli nam odzyskać energię po ciężkim dniu pracy. Podczas wspólnych posiłków z najbliższymi przypominamy sobie, że właśnie drobne przyjemności, takie jak chociażby podwieczorek na świeżym powietrzu, mogą przynieść nam wiele radości! Co będzie nam potrzebne? Odpowiednie naczynia, koniecznie wielorazowego użytku, które pozwolą nam zadbać o środowisko, w radosnych kolorach. Do tego słońce, zapach kwiatów, doskonały nastrój … i życie od razu staje się piękniejsze.

Organizacja to podstawa

Dom to ciepło, miłość i zaufanie. Czujemy się w nim swobodnie i bezpiecznie. Ale dom to również obowiązki i mnóstwo codziennych prac – pranie, sprzątanie, gotowanie… Co zrobić by żmudne czynności stały się dla nas łatwiejsze? Grunt to dobra organizacja. W kuchni wszystkie potrzebne produkty spożywcze warto logicznie posegregować, pamiętając przy tym o bezpiecznym przechowywaniu. Natomiast czasochłonne porządki, jak chociażby pranie, ułatwią nam funkcjonalne suszarki, klamerki, linki. Dzięki nim unikniemy zmęczenia i oszczędzimy nasz cenny czas. Dom dobrze zorganizowany? Z naszymi produktami – na pewno!

PopUp_Oryginal