21.05.2020

Sezon na zdrowie

Moda na zdrowie nigdy nie przemija. Nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia jest zarówno aktywność fizyczna, jak i higiena psychiczna, czy to, co i jak jemy. Coraz dłuższe słoneczne dni sprzyjają dbaniu o swoją formę, a pojawiające się świeże warzywa i owoce ułatwiają utrzymanie zdrowej diety.

Drogę do osiągnięcia upragnionej harmonii najlepiej zacząć od uporządkowania własnego otoczenia. Z myślą o wszystkich przystępujących właśnie do wiosennych porządków powstał ?Sezon na zdrowie?, czyli katalog produktów przydatnych w przygotowaniu i podawaniu zdrowych przysmaków, a także akcesoriów pozwalających utrzymać porządek we własnych czterech kątach (nowy katalog można zobaczyć tutaj >>)

Moc zaklęta w słoiku

Słońce poczyna sobie coraz śmielej, a ogródki i stragany zaczynają pachnieć wiosną, mieniąc się przy tym feerią barw natury. To znak, że za chwilę na naszych stołach na dobre zagoszczą świeże warzywa i owoce. Zacznie się również istne ?słoikowe szaleństwo?, czyli ukochane przez Polaków przetwory.

LQ5A0806

Wszystkie słoiki na przetwory znajdziesz w naszej e-hurtowni – kliknij >>

Kiszonki, przeciery, dżemy, konfitury oraz soki przygotowywane według tradycyjnych receptur to niepowtarzalny smak i wspomnienia z dzieciństwa zamknięte w szklanym opakowaniu. Ale dziś przezroczysty słoik czy butelka przestały być tylko zwykłymi pojemnikami. Serce i wysiłek włożone w przygotowanie domowych przetworów wymagają odpowiedniej oprawy, dlatego coraz większą popularnością cieszą się ozdobne naczynia. Są bezpieczne, pozwalają przetworom przetrwać zimę, a przy okazji stanowią klimatyczną ozdobę kuchennych półek czy spiżarni. Słoik domowego dżemu w pękatym, szklanym opakowaniu, przewiązany wstążką i zaopatrzony we własnoręcznie wypisaną etykietę, to doskonały pomysł na wyjątkowo osobisty upominek. Niesłabnącym trendem w efektownym serwowaniu imprezowych przekąsek jest zastosowanie szklanych pojemników. Kolorowa, warstwowa sałatka w słoiku czy lemoniada w szklanej butelce to oryginalny wygląd i przy okazji ekologiczne rozwiązanie. Pragmatycy docenią możliwość wykorzystania naczyń do przygotowania zdrowego i świeżego jedzenia na wynos.

Zdrowie prosto z garnka

Ogórki konserwowe jedzone bezpośrednio ze słoika, pyszna konfitura śliwkowa położona na nienagannie ustrojonym stole, czy tradycyjny dżem zaserwowany do szybkich naleśników. To wszystko opcje podania niezastąpionych szklanych słoików do posiłku. By jednak te dobroci mogły powstać, oprócz świeżych warzyw i owoców niezbędne będą również odpowiednie garnki do pasteryzacji przetworów. Mowa o garnkach emaliowanych nierozerwalnie związanych z tradycją polskiej kuchni. Ich wieloletnia obecność w polskich domach stanowi świadectwo jakości i niezawodności. A dziś bardzo chętnie wracamy do tradycyjnych smaków i przepisów, równocześnie zwracając uwagę na kwestie zdrowia. Emaliowane garnki do pasteryzacji słoików marki Silesia to jedna z najzdrowszych opcji gotowania. Ich gładka powłoka nie pozwala na namnażanie się wirusów i bakterii oraz nie wchodzi w reakcję ze składnikami pożywienia, co czyni emaliowane naczynia zdrowymi.

Silesia Vege (1)

Wszystkie garnki emaliowane znajdziesz w naszej e-hurtowni – sprawdź >>

Czytaj także: Naczynia emaliowane w kuchni ? powrót tradycji w wielkim stylu

Piknik pod gołym niebem

Po pracy włożonej w pasteryzację przetworów warto zafundować sobie odpoczynek i przy okazji wykorzystać szklane ozdobne naczynia. Świetną opcją, adekwatną do pory roku jest piknik, czyli nieformalna uczta pod gołym niebem, która pozwoli cieszyć się pięknem przyrody i smakiem efektownie podanych sałatek czy pikli. By móc czerpać radość z udanej biesiady, warto zaopatrzyć się w wielorazowe, różnokolorowe naczynia, które są nie tylko naszym hołdem dla matki natury, ale sprawią wiele radości dzieciom i nacieszą oczy dorosłych. Do tego słońce, zapach rozkwitającej przyrody, doskonały nastrój? i życie od razu staje się piękniejsze.

Organizacja to podstawa

Dom to ciepło, miłość i zaufanie. Czujemy się w nim swobodnie i bezpiecznie. Ale dom to również obowiązki i mnóstwo codziennych prac ? pranie, sprzątanie, gotowanie? Co zrobić by żmudne czynności stały się łatwiejsze? Podstawą jest dobra organizacja. Kuchnia wymaga logicznego rozmieszczenia wszystkich potrzebnych produktów i to z zachowaniem zasad bezpiecznego przechowywania. W łazience życie ułatwią nam praktyczne akcesoria, tj. suszarki, klamerki czy linki. Dzięki nim unikniemy zmęczenia i oszczędzimy nasz cenny czas. Dom dobrze zorganizowany? Z naszymi produktami ? na pewno!

PopUp_Oryginal