17.06.2019

Sposoby na letnie orzeźwienie!

Gadren party

Niemal każdy czeka na lato z utęsknieniem. Ta pora roku kojarzy nam się z urlopem, wakacjami, relaksem i piękną, słoneczną pogodą. Jednak gdy na dworze panuje upał często opadamy z sił. Letnie osłabienie może dotknąć każdego, dlatego podpowiadamy jak radzić sobie z upałami, aby słoneczne dni były wyłącznie pełne radości i zabawy.

Po pierwsze pij dużo wody!

Powinniśmy pić co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Natomiast kiedy żar leje się z nieba, ilość wypijanej wody powinniśmy zwiększyć nawet do 3 litrów dziennie. Zapomnijmy o napojach gazowanych, a także o tych wysokoprocentowych. W upalne dni bidon z wodą to nasz obowiązkowy kompan. Dobrym rozwiązaniem jest także mrożona wersja kawy lub herbaty. Jeśli planujemy spotkanie ze znajomymi pamiętajmy, że bardziej eleganckie będzie zaserwowanie napojów w dzbankach czy karafkach.

Uważaj na to, co jesz!

W czasie upałów mamy dużo mniejszy apetyt, ale nie powinniśmy rezygnować z regularnych, lekkich posiłków. Objawy zmęczenia często są efektem niedoboru witamin. Dlatego warto pamiętać, aby w letniej diecie nie zabrakło morskich ryb, warzyw i owoców, a także nabiału i zbóż. Postawmy na lekkie dania – sałatki, chłodniki itp., które wcześniej przygotowane, możemy w specjalnych pojemnikach zabrać na plażę lub do pracy.

Coś dla ochłody!

Lody to popularny deser, który uwielbia chyba każdy. Działają one na nas chłodząco i orzeźwiająco. Najlepiej będą smakować podane w eleganckich pucharkach w zacienionym ogrodzie lub na tarasie. Możemy sobie nimi umilić również spacer po miejskim parku, w którym temperatura będzie na pewno niższa, niż w rozgrzanym centrum. W dużych miastach warto również skorzystać z tego co oferuje nam miejska infrastruktura np. fontanny, które nie tylko stanowią ozdobę miasta. Nie można się w nich kąpać, ale można się przy nich schłodzić, ponieważ zroszone powietrze będzie chłodniejsze i przyjemniejsze.

Ochraniaj głowę i unikaj południa!

W czasie upału należy pamiętać o ochronie głowy przed słońcem. Czapka, chusta lub słomkowy kapelusz to bardzo modne letnie akcesoria w tym roku! W samo południe słońce świeci z największą mocą, dlatego warto go w tym czasie unikać. Pamiętaj również, że kremy z filtrem to nieodzowny atrybut każdego urlopowicza – opalenizna jest piękna, ale tylko wtedy, kiedy jest zdrowa.

Wyposażeni w wiedzę jak przetrwać upał, stawiajmy czoła pięknej, aczkolwiek odrobinę męczącej pogodzie.