18.09.2018

Sukces frekwencyjny i organizacyjny 41. Biegu Lechitów

W słoneczny, niedzielny poranek ponad 4000 biegaczy zameldowało się na Ostrowie Lednickim, na starcie 41 Biegu Lechitów, organizowanego przez Klub Sportowy Altom Gniezno pod wodzą Dyrektora Biegu Andrzeja Krzyścina. Ilość sportowców, którzy wraz z rodzinami zjechali na Bieg do Gniezna z najodleglejszych zakątków Polski była naprawdę imponująca, a całe miasto było gwarne i pełne emocji już od soboty.

Zorganizowanie masowego biegu ulicznego dla ponad 4 tysięcy uczestników to ogromne wyzwanie, które poprzedzają miesiące planowania i uzgodnień. Perfekcyjna logistyka i zaangażowanie kilkuset wolontariuszy, to gwarancja powodzenia w dniu imprezy. Ale Bieg Lechitów jest tak wyjątkowy, dzięki pasji członków Klubu Sportowego Altom, którzy są całkowicie pochłonięci i oddani sportowej oraz popularyzatorskiej idei Biegu Lechitów.

Warunki pogodowe wyraźnie sprzyjały biegaczom, którzy w promieniach słońca i przy bezwietrznej aurze w doskonałym czasie pokonali trasę półmaratonu. Uczestnicy chwalili nie tylko perfekcyjną organizację, ale także nową, zmodyfikowaną trasę półmaratonu. Wybrano przestronne ulice, mieszczące kilkudziesięcioosobowe grupy biegaczy. W miarę możliwości trasę poprowadzono tak, by wyeliminować męczące podbiegi, co zaowocowało doskonałymi wynikami sportowymi. Na trasie gnieźnieńskiego półmaratonu można było spotkać Prezydenta Gniezna Tomasza Budasza wraz z małżonką, a także utytułowanego lekkoatletę i wieloboistę Sebastiana Chmarę. Jak co roku nie zabrało również wojów, którzy biegli w pełnym rynsztunku z epoki, ubarwiając imprezę i podkreślając jej historyczny klimat.

Zwycięzcami 41. Biegu Lechitów w kategorii mężczyzn i kobiet zostali Arkadiusz Gardzielewski, który pokonał dystans półmaratonu w czasie 1:09:35 oraz Magdalena Lewandowska, która przybiegła na metę z wynikiem 1:23:04. Warto odnotować, że na mecie półmaratonu zameldowało się również 4 Wiernych Lechitów, czyli biegaczy, którzy startowali we wszystkich 41 edycjach biegu. Wszyscy sportowcy byli pod wrażeniem ich hartu ducha, samodyscypliny i nienagannej formy sportowej.

Zwycięzcy wszystkich kategorii, w tym m.in. najlepsi Gnieźnianie, zostali nagrodzeni stylowymi, pamiątkowymi pucharami zaprojektowanymi przez Altom Design Studio. Otrzymali również nagrody finansowe oraz rzeczowe ufundowane przez sponsorów, w tym kolekcje naczyń kuchennych naszych najlepszych marek. Laureatom gratulowała Wiceprezes Altomu Paulina Żurowska-Wrzesińska, którą można było wcześniej dostrzec wśród biegaczy na trasie.

Firma Altom jak co roku włączyła się nie tylko w przygotowanie imprezy, ale kibicowała wszystkim sportowcom, gromko oklaskując przede wszystkim biegaczy z naszego Klubu Sportowego Altom. Z radością włączamy się czynnie w propagowanie wartości związanych z kulturą fizyczną oraz zdrowym współzawodnictwem sportowym. Jesteśmy dumni, że Bieg Lechitów urasta do miana jednego z najważniejszych i najbardziej lubianych biegów masowych w Polsce. Składamy wyrazy szacunku organizatorom, członkom Klubu Sportowego Altom i wszystkim wolontariuszom, bo dzięki ich wysiłkowi, entuzjazmowi i pasji sportowej zmieniamy oblicze naszego miasta, rozsławiając Gniezno, jako Stolicę Polskich Biegaczy.