14.03.2022

Święta Wielkanocne – jakie produkty włączyć do oferty sklepu?

Wielkanoc to czas spotkań w rodzinnym gronie i wspólnego spożywania świątecznych potraw. To także okres, kiedy w sklepach rośnie sprzedaż naczyń, akcesoriów do gotowania i pieczenia, porcelany oraz wielkanocnych ozdób. W związku z tym warto z wyprzedzeniem przygotować się na zwiększoną sprzedaż i wprowadzić do oferty sklepu odpowiednie produkty.

Święta Wielkanocne 2022 – przegląd najważniejszych trendów

Wiosenne pastele i romantyczny rustyk

Natura, florystyczne akcenty i pastele wprowadzą do domowych wnętrz wiosenną świeżość. Topowe barwy to pudrowe róże, jasne błękity, pastelowy żółty, miętowa zieleń, fuksja i fiolet. Najważniejsze motywy to kwiaty i inne wzory botaniczne, a z drugiej strony – proste, nowoczesne formy w pastelowym wydaniu. 

Rustykalne dekoracje stołu na Wielkanoc oraz pastelowe zestawy porcelany znaleźć można w „Katalogu wielkanocnym 2022” Altom dla klientów B2B. Idealnym przykładem jest kolekcja porcelany Pastelowa Wiosna, inspirowana naturą, bogata w kwiatowe wzory i utrzymana w pastelowej tonacji. Warto też zwrócić uwagę na zestaw porcelany Primavera, nawiązującej do rustykalnego romantyzmu, która aranżacji stołu na Wielkanoc nada prawdziwie wiosennego charakteru. W skład zastawy Primavera wchodzą kubki, filiżanki, miseczka, talerz deserowy oraz kieliszki do jajek.

aranzacje stolu na wielkanoc

Kolekcja Primavera

Świąteczny stół w stylu boho i etno

Boho jest najpopularniejszym trendem w aranżacji wnętrz na 2022 rok. Wielkanocny stół w stylistyce boho lub etno to wzory zaczerpnięte z kultury ludowej. To także proste formy i radosne motywy, jednoznacznie kojarzące się z wiosną. 

W ofercie Altom można odnaleźć je w kolekcjach Folk i Colorful. Pierwsza z nich to ukłon w stronę sztuki ludowej, a jednocześnie możliwość dowolnego łączenia wzorów, kolorów i naczyń w duchu mix & match. Z kolei kolekcja Colorful to naczynia dla miłośników nieszablonowego designu, w kontrastujących kolorach, o nowoczesnych kształtach. 

Inspiracja tradycją i rzemiosłem

W tym roku modne są także wzory zaczerpnięte z przeszłości oraz stylistyka vintage, retro i modern classic. W dekoracjach i aranżacji stołu na Wielkanoc liczy się ponadczasowość, rękodzieło, jak również łączenie „nowego” ze „starym”. 

W ten trend znakomicie wpisują się nowe zestawy porcelany, takie jak kolekcja Elisabeth. Uniwersalne połączenie granatu i bieli, klasyczne wzory oraz kwiatowe zdobienia pozwolą stworzyć aranżację stołu na Wielkanoc, charakteryzującą się niezwykłym stylem i elegancją. 

dekoracje stolu na wielkanoc

Kolekcja Elisabeth

Klasyczna biel ze złotem

Tradycyjny stół wielkanocny jest utrzymany w białej kolorystyce, ale w tym roku ponadczasowej bieli warto dodać także nieco złotej subtelności. Dzięki temu stół będzie pasował do stylistyki glamour i modern classic, ale spodoba się także wszystkim, którzy cenią sobie klasykę i elegancję. 

W ten trend wpisuje się znakomicie porcelana MariaPaula Moderna Gold. Delikatne linie oraz inspirowane naturą formy to ukłon w stronę wzornictwa sprzed lat, a zdobione ręcznie złotem naczynia będą z gracją prezentować się na wielkanocnym stole. 

naczynia wielkanocne

Serwis obiadowy MariaPaula Moderna Gold biały ze złotym zdobieniem na 6 osób

W jakie produkty warto zaopatrzyć sklep na Wielkanoc?

Trzy główne kategorie produktów, które cieszą się największym zainteresowaniem klientów w tym okresie, to produkty związane z aranżacją świątecznego stołu (w tym wiosenne i świąteczne zestawy porcelany), akcesoria do pieczenia i gotowania oraz wielkanocne dekoracje. 

Szczególnym powodzeniem cieszą się kieliszki, półmiski i naczynia do serwowania jajek. Warto więc poszerzyć ofertę o porcelanowe kieliszki do jajek, zwłaszcza te w pastelowych kolorach, z kwiatowymi lub folkowymi wzorami. Zwolennikom ponadczasowego stylu do gustu przypadną kieliszki do jajek z klasycznej białej porcelany. Z kolei dla klientów, szukających zestawów, dobrym rozwiązaniem będą komplety porcelany z kieliszkami do jajek i talerzami.

wielkanoc

Talerz szklany na jajka

W przygotowaniu świątecznych potraw pomogą nowoczesne naczynia kuchenne, w tym brytfanny i patelnie marki VALDINOX. Święta Wielkanocne to także coroczny festiwal wypieków. Warto więc zwrócić uwagę na formy do pieczenia ciasta, prostokątne blachy oraz tradycyjne formy do wielkanocnych babek. Przydatne będą takie akcesoria jak drewniane stolnice i wałki do ciasta

Klienci będą poszukiwać także obrusów, świeczników (w kolorze złota i miedzi lub szklanych) oraz podkładek pod talerze. Jako ozdoby wielkanocne doskonale sprawdzą się figurki zajączków i wielkanocnych jajek ze złotymi kropkami oraz urocze filcowe torebki. Doskonale ożywią one aranżację stołu, dlatego też warto zapoznać się z ofertą zawartą w wielkanocnym katalogu dla klientów B2B.

ozdoby wielkanocne

Drewniany zajączek wielkanocny

Ekspozycja w witrynie sklepu, czyli sposób na zwiększenie sprzedaży

Jak zadbać o to, by odwiedzający sklep klienci mogli dobrze zapoznać się ze świąteczną ofertą Altom? Produkty pomoże wyeksponować aranżacja sklepowej przestrzeni, stworzona zgodnie z zasadami merchandisingu. Warto zacząć jednak już od odpowiedniego przygotowania witryny sklepu, która powinna stanowić wizytówkę świątecznej i wiosennej oferty. W związku z tym warto umieścić w niej produkty, które w tym czasie będą przydatne w gospodarstwach domowych.

Jak zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie? Dowiedz się więcej

Jedynym ograniczeniem jest rozmiar witryny. Jeśli jest ona mniejsza, można ograniczyć się do zaprezentowania w niej najważniejszych produktów z danej kategorii (np. wybrane kieliszki do jajek, półmiski, formy do pieczenia ciast). Jeśli okno wystawowe jest większe, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaprezentować większą liczbę naczyń i akcesoriów, dodając do ekspozycji także ponadczasową porcelanę. Niezależnie od wielkości witryny, warto wzbogacić ją o tradycyjne świąteczne motywy, takie jak choćby zajączki. Klientowi warto pokazać, jak piękny może być wielkanocny stół z produktami Altom!

Wszystkim naszym Klientom życzymy Zdrowych, Radosnych i Pogodnych Świąt Wielkanocnych!