5.07.2022

Sztućce do codziennego użytku i na uroczyste okazje. Poznaj najnowsze trendy

sztućce

Jakich sztućców do codziennego użytku i od święta potrzebują dziś klienci? Jakie kolory i wzory są teraz na topie? Zapoznaj się ze wskazówkami, które pomogą Ci przygotować atrakcyjną ofertę sprzedażową w Twoim sklepie.

Sztućce do codziennego użytku

Z doborem właściwych sztućców wiąże się sztuka savoir vivre’u. W przeszłości miejsce ułożenia, rodzaj i kształt każdego widelca, nożyka, łyżeczki do ciasta czy widelczyka do ryb były ściśle określone. I choć dziś zasady nakrywania do stołu (zwłaszcza w trakcie uroczystych wydarzeń) są nadal stosowane, to o tym, jakie sztućce wybrać do domu, decyduje przede wszystkim wygoda, przyzwyczajenia i gust użytkowników. 

Sztućce zajmują bardzo ważne miejsce w ofercie firmy Altom. Dla Klientów B2B przygotowaliśmy wiele różnorodnych zestawów sztućców, zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu, na 6 lub 12 osób, a także duże komplety liczące więcej niż 60 elementów. Sprzedajemy również sztućce pojedyncze lub małe zestawy po 2 lub 3 sztuki. 

Sztućce do codziennego użytku kupuje się przede wszystkim po to, by wyposażyć dom. Młodsi klienci kupują głównie zestawy sztućców dla 6 lub 12 osób, a najlepiej sprawdzą się klasyczne komplety z widelcem, nożem, dużą łyżką i mniejszą łyżeczką do herbaty. Podstawa wyposażenia każdej kuchni to takie komplety jak 24-elementowy zestaw sztućców Astral od Altom Design. Są wykonane ze stali nierdzewnej, mają prostą, nowoczesną formę bez zdobień i można je myć w zmywarce.  

kolekcja sztućców

Zestaw sztućców na 6 osób Altom Design Astral (24 elementy)

W zależności od potrzeb klientów, pod uwagę warto wziąć poszerzenie oferty sklepu o większe zestawy sztućców, takie jak 69-elementowy komplet Future New, w którym oprócz standardowych sztućców do codziennego użytku znajduje się również m.in. łyżka wazowa, widelczyki do ciasta, łyżka do sałaty czy szczypce do cukru. 

Nie można też zapominać o klientach, którzy doposażają kuchnię lub uzupełniają ją o brakujące elementy. Oni będą potrzebować sztućców w mniejszych zestawach, takich jak np. komplet trzech łyżek ze stali nierdzewnej Future New, o nowoczesnym kształcie i prostej formie. Miłośnikom klasyki spodoba się zestaw dwóch noży Altom Design Leonardo, o smukłym ponadczasowym kształcie i delikatnym wyprofilowaniu. W kolekcji Leonardo są także dostępne widelce, w praktycznych zestawach po trzy sztuki.

łyżka obiadowa

Łyżka obiadowa Altom Design Future New, komplet 3 łyżek

Sztućce na uroczyste okazje i sztućce jako prezent

Nieco inne oczekiwania mają klienci, którzy poszukują zestawów sztućców na większe lub mniejsze przyjęcia i uroczystości rodzinne. Sztućce to także popularny prezent, zwłaszcza na ślub, urodziny czy „parapetówkę”. 

Na „dużą” okazję, taką jak prezent ślubny, doskonałym rozwiązaniem są pokaźne zestawy sztućców w walizkach, z 68 czy 69 elementami. Młoda para otrzymuje wówczas ładnie wyglądający komplet, który pozwoli w pełni wyposażyć kuchnię. Takie zestawy przydadzą się również jako sztućce na eleganckie przyjęcia. Na przykład w komplecie Future New, oprócz podstawowych sztućców dla 12 osób są też widelczyki do ciasta, łyżki do sałaty i inne sztućce przydatne w trakcie uroczystości.

zestaw sztućców

Zestaw sztućców na 12 osób Altom Design Future New srebrny połysk (69 elementów)

Jako prezenty na imieniny czy urodziny, doskonale sprawdzą się eleganckie zestawy sztućców w pudełkach. Należy do nich chociażby 6-elementowy komplet łyżeczek Gerpol Mona. To kolekcja łącząca nowoczesny design z klasyką, a jej atutem jest również stylowe, idealne na prezent pudełko. Polecamy także bliźniaczy zestaw marki Gerpol z widelczykami do ciasta Mona. Jego wyróżniki to niebanalny kształt, designerskie wzornictwo i wytrzymałość. 

Sztućce – jakie są najnowsze trendy? 

Jakie modele sztućców cieszą się największą popularnością wśród klientów? Oto trzy trendy, które trzeba koniecznie wziąć pod uwagę, kompletując ofertę sklepu:

  • Ponadczasowa klasyka – czyli sztućce o klasycznej linii, z subtelnymi zdobieniami, czasem w stylu retro, to popularny wybór klientów, także z młodszej grupy wiekowej, którzy coraz częściej urządzają swoje mieszkania w klimacie vintage.
  • Elegancja w stylu glamour czy modern classic – stylowe wnętrza niczym z przedwojennych kamienic, luksus i blask złota to kolejny trend, o jakim należy bezwzględnie pamiętać. Uwagę warto zwrócić na złote sztućce, takie jak np. na 24-elementowy zestaw sztućców Noble Pure Gold, w którym złoty kolor połączono z nowoczesnym designem. 

sztućce ze stali nierdzewnej

Zestaw sztućców na 6 osób Altom Design Noble Pure Gold (24 elementy)

  • Minimalizm – wśród modnych sztućców w 2022 roku są również modele inspirowane nowoczesnym, oszczędnym w formie designem. Zaliczamy do nich np. smukłe i proste sztućce o bardzo współczesnej formie. Uwagę klientów niewątpliwie zwróci 68-elementowy komplet sztućców Gerpol Venus. Mają wyrazisty wygląd oraz piękny i delikatny kształt. Sztućce idealnie pasują do klasycznej białej porcelany lub zestawów ceramiki w typie loft czy minimal.

Modne zestawy sztućców od Altom

W ofercie firmy Altom znajdziesz sztućce zarówno do codziennego użytku, jak i przeznaczone na wyjątkowe okazje. Pamiętaj, że przy sprzedaży takiego asortymentu ogromną rolę odgrywa nie tylko znajomość potrzeb klientów, ale także odpowiednia prezentacja produktów w witrynie sklepu. Dlatego też w celu przyciągnięcia uwagi klienta zorganizuj w tym miejscu odpowiednią ekspozycję, prezentując produkty zgodne z najnowszymi trendami. 

Przeczytaj też: Jak eksponować produkty w sklepie, by zwiększać sprzedaż? 7 najważniejszych zasad merchandisingu