24.01.2020

VALDINOX Grey – mocny akcent w kuchni

Gotowanie to przyjemność i sposób na wspólne spędzenie czasu

Kamień chętnie wykorzystywany jest przy projektowaniu naczyń kuchennych i tworzeniu aranżacji wnętrz. Surowy i jednocześnie elegancki stanowi wyraz doskonałego gustu. Zestawiając go z różnymi dodatkami możemy całkowicie zmieniać jego charakter – łącząc go z drewnem stworzymy bardziej przytulne wrażenie, a zestawiając go ze stalą nierdzewną wprowadzimy surowy minimalizm. Motyw kamienia wykorzystany został przez projektantów naczyń kuchennych VALDINOX Grey. Poznajcie stylowe garnki i patelnie inspirowane strukturą kamiennej skały.

Mistrzowskie naczynia

Jeśli chcesz, aby Twoja kuchnia zyskała wyjątkowy charakter sięgnij po naczynia, które wzorem i fakturą przypominają naturalny kamień. Jednak doskonały look to nie wszystko, naczynia muszą być trwałe i funkcjonalne. Połączenie doskonałego wyglądu z możliwością uzyskania wyjątkowych efektów kulinarnych to idealny wybór dla wszystkich pasjonatów gotowania.

Dlaczego w naczyniach VALDINOX gotujemy szybciej?

Korpusy naczyń VALDINOX Grey wykonane zostały z nowoczesnego aluminium, dzięki czemu są  bardzo wytrzymałe, zyskują siłę stali, zachowując swą lekkość. Dodatkowo materiał ten charakteryzuje bardzo wysoki współczynnik przewodzenia ciepła, dużo wyższy niż w przypadku stali nierdzewnej. Ta cecha gwarantuje idealną, bardzo szybką dystrybucję ciepła na całej powierzchni naczynia, co przekłada się na wydajność gotowania, a w efekcie końcowym na oszczędność naszego czasu i pieniędzy.

Stylowe garnki i patelnie inspirowane strukturą kamiennej skały

Wszystkie naczynia z linii Grey wyprodukowane zostały w technologii odkuwania. Podczas takiej produkcji, rozgrzany kawałek aluminium poddawany jest obróbce mechanicznej młotem, prasą lub innym narzędziem, do momentu otrzymania pożądanego kształtu. W ten sposób uformowany korpus zyskuje w każdym miejscu odpowiednią grubość i gęstość, a te przekładają się na maksymalną wydajność naczyń i odporność na deformacje.

Garnki i patelnie pokryte zostały wielowarstwowa powłoką NON-STICK, która zabezpiecza przed przywieraniem i przypalaniem potraw. Ta powierzchnia jest nie tylko wytrzymała jak kamień, ale również inspirowana jego wyglądem. Dzięki temu naczynia VALDINOX Grey wyglądają niczym wykute z granitu. Nieprzywieralna powłoka tradycyjnie pokrywa wnętrze wszystkich patelni dostępnych w kolekcji, ale nie tylko – pojawia się również w garnkach i rondelku. W takim garnku z powłoką NON-STICK możemy najpierw podsmażyć wybrane składniki, a później gotować je do miękkości. Wykorzystując tylko jedno naczynie skracamy czas przygotowania potrawy, nie brudzimy wielu naczyń i ułatwiamy sobie sprzątanie. Uchwyty szklanych pokryw posiadają specjalne zagłębienia, w których podczas gotowania możemy odłożyć łyżkę do mieszania. Dzięki temu będzie ona zawsze pod ręką. Gładką powłokę bardzo łatwo wyczyścimy używając ręcznika papierowego lub myjąc ją delikatną ściereczką, pod bieżącą wodą.

Patelnie, garnki i rondel można stosować na różnych rodzajach kuchenek

Przyjemność gotowania

Gotowanie to przyjemność i sposób na wspólne spędzanie czasu. Dlatego garnki i patelnie jakich używamy powinny być praktyczne i ponadczasowe. Dziś w kuchni nie potrzebujemy mieć wielu różnych sprzętów, lepiej jest mieć jeden konkretny zestaw naczyń, który będzie dopasowany do naszych kulinarnych preferencji. Funkcjonalna, sprawdzona i trwała kolekcja VALDINOX Grey zadowoli najbardziej wymagających pasjonatów kulinarnych.

Modna kolorystyka i designerskie rozwiązania w kolekcji VALDINOX Grey dodatkowo wpływają na nasze zadowolenie podczas gotowania. Bo przecież w eleganckich naczyniach i w stylowym otoczeniu gotuje się po prostu przyjemniej. W kolekcji wnętrze przypominające nakrapianą, granitową skalę projektanci połączyli ze strukturalną powierzchnią przypominającą nieoszlifowany, pełen naturalnych nierówności kamień. Całość uzupełniają duże uchwyty w odcieniu szlachetnej szarości, które umożliwiają zawieszenie naczyń na kuchennym relingu lub nad wyspą. Doskonały wygląd sprawia, że naczynia możesz potraktować jako ozdobę kuchni, wystawiając je także na otwartych półkach czy w przeszklonych szafach.

Patelnie, garnki i rondel można używać na wszystkich rodzajach kuchenek, również indukcyjnych. W ofercie dostępne są trzy patelnie o wymiarach 20, 24 i 28 cm, dwa garnki z pokrywami szklanymi 20 i 24 cm oraz rondel 16 cm z rączką.

Garnki z powłoką nieprzywieralną Valdinox Grey

Kup w sklepie internetowymDla klientów indywidualnych Kup w hurtowni internetowejDla podmiotów gospodarczych