24.06.2022

Wycieczka dzieci ze szkoły Podstawowej do Altomu

 

W maju gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Puszczykowie, które wraz opiekunami miały okazje zobaczyć naszą pracę – nomen omen – od kuchni. 🙂 Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzenia hali produkcyjnej, gdzie dzieci zobaczyły jak powstają i jak są pakowane nasze produkty. Miały okazję zobaczyć jak wygląda praca z tak delikatnym surowcem, jakim jest porcelana. Opowiedzieliśmy w przystępnym języku o wszystkich etapach produkcji i odpowiedzieliśmy na wiele pytań od dzieci, które z zainteresowaniem słuchały.

 

Najciekawszym etapem wycieczki było wykonanie przez dzieci kubka z własnym pomysłem pod okiem naszych Pracowników. Była to wspaniała zabawa z kreatywności, jak i umiejętności manualnych. Zdobienia dzieci nanosiły ręcznie na kubek za pomocą specjalnej kalki. Następnie kubki zostały wypalone przez Pracowników w piecu tunelowym w temperaturze około 820°C dla ceramiki, co sprawia, że otrzymany nadruk cechuje się wysoką jakością wykonania oraz trwałością. Oczywiście dzieci zabrały własnoręcznie udekorowane kubki na pamiątkę.

Pod opieką naszych pracowników i zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa mogły również zobaczyć hale magazynowe, maszyny, środki transportu czy wreszcie nasze biura. Dzieciom bardzo podobał się film dotyczący historii firmy ALTOM. Całość zakończyła się krótkim quizem z pytaniami, za które otrzymały drobne upominki.