11.04.2016

XIV Bieg Europejski – wyniki

Prawie 1500 osób wystartowało w XIV Biegu Europejskim w Gnieźnie. Na mecie niespodzianki nie było  – Kenijczycy zajęli całe podium, bijąc przy okazji dotychczasowy rekord trasy. Zwycięzcą biegu na dystansie 10 km został Hillary Kimaiyo (28:58), drugi był Daniel Muteti (29:20), a trzeci – Abel Rop (29:26).

Najlepszy z Polaków ? Krystian Zalewski zajął 4 miejsce z czasem (29:33). Wśród kobiet zwyciężyła Izabella Trzaskalska wyprzedzając zaledwie o jedną setną sekundy Martę Krawczyńską i o sześć setnych Dominikę Nowakowską.

Organizatorzy Biegu Europejskiego, aby jeszcze bardziej podkreślić nazwę imprezy, wplatają w poszczególne edycje motyw przewodni związany z europejskim krajem. W ubiegłym roku były to barwy niemieckie, tegoroczną odsłonę zdobiła flaga Danii. Kształt tego kraju wygrawerowany został na medalu.

Przed biegiem głównym odbył się bieg dla najmłodszych, zwany Biegiem Przedszkolaka. Również w tym roku na starcie stanęło dzielnie sporo młodych biegaczy. Najpierw dziewczynki, później chłopcy  ? wszyscy ubrani w jednakowe, pamiątkowe koszulki. W tym biegu nie liczy się czas ani rywalizacja, tylko świetna zabawa! Na mecie każde z dzieci otrzymało dyplom i upominki.

Firma Altom, sponsor strategiczny biegu bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom i kibicom za aktywny udział! Było naprawdę pięknie, dlatego już dziś zapraszamy na kolejną edycję.

Ale wcześniej, już 19 września zapraszamy na półmaraton z historią w tle, czyli Bieg Lechitów!

Do zobaczenia na trasie!

klubaltom.pl

Dziękujemy za współpracę podczas XIV Biegu Europejskiego w Gnieźnie. Przygotowaliśmy dla Państwa jeszcze jedną niespodziankę ? 10-minutowy film, na którym każdy może spróbować odnaleźć siebie.