Gniezno zajęło 3 miejsce w akcji Rowerowa Stolica Polski organizowanej w ramach projektu Aktywne Miasta uruchomionego przez Urząd Miasta w Bydgoszczy. Celem inicjatywy jest aktywizacja sportowa w polskich ośrodkach miejskich i stworzenie ducha rywalizacji między nimi.
Wyzwanie Rowerowa Stolica Polski wystartowało dnia 1 czerwca 2023 roku. Jej celem było wyłonienie w Polsce miasta, w którym cykliści są najbardziej aktywni.
Nasze rodzime Gniezno zajęło 3 miejsce w rankingu miast biorących udział w projekcie, stając na podium z Białą Podlaską oraz Puławami. Zarejestrowani w rywalizacji uczestnicy z pierwszej stolicy „wykręcili” na swoich napędzanych siłą mięśni jednośladach aż 538 458,9 kilometrów w ramach podjętej rywalizacji.
W konkurencji podjętej na poziomie miejskim brał udział również zespół z naszej firmy – Altom Gniezno. Z 538 458,9 km jakie przejechali uczestnicy rywalizacji w Gnieźnie, Altom przejechał 23261,9 km. Najlepszymi z naszego zespołu okazali się Agnieszka i Krzysztof Gubała, którzy przejechali odpowiednio 3116,02 km i 1529,21 km, natomiast trzecie miejsce w rankingu zajął Radosław Tomczyk, przejeżdżając 1243,9 km. Łącznie naszą firmę w zmaganiach o tytuł Rowerowej Stolicy Polski reprezentowało 79 osób. W samym Gnieźnie w wyścigu udział brało 108 zespołów rowerowych.
Altom mocno wspiera sportowego ducha wśród swoich pracowników. Wszyscy kręcący kilometry w teamie Altom Gniezno, biorący udział w konkursie na najbardziej rowerowe miasto w Polsce zostali obdarowani symbolicznymi upominkami ufundowanymi przez firmę i wręczonymi na ich ręce przez Panią Prezeskę, Paulinę Żurowską-Wrzesińską.
Klub Sportowy Altom pod przewodnictwem prezesa klubu Andrzeja Krzyścina zorganizował zakończenie i podsumowanie tegorocznej zabawy w piknikowym klimacie. Było wręczenie nagród najlepszej trójce wśród Pań i Panów, ognisko i dobra zabawa.
Firma Altom chętnie i z pełnym zaangażowaniem bierze również udział we wszelkich inicjatywach promujących sport i zdrowy styl życia. Cieszymy się, że jako firma mogliśmy dołożyć naszą cegiełkę do ogólnokrajowego sukcesu miasta Gniezna – które w ramach podjętej walki o tytuł Rowerowej Stolicy Polski wyprzedziło większe ośrodki miejskie w Wielkopolsce, w tym Bydgoszcz, Piłę, czy nawet Poznań.