Porcelana nie ma przed nami tajemnic

Altom to przedsiębiorstwo, które od ponad 25 lat wprowadza na rynek wysokiej jakości wyroby porcelanowe i szklane najwyższej jakości. Wiele lat temu, jako pierwszy hurtownik w Polsce, zaczęliśmy tworzyć swoje autorskie kolekcje porcelany, projektując unikatowe wzory i dekoracje w Altom Design Studio.

Pozwoliło nam to bardzo dobrze opanować technikę zdobienia zarówno produktów porcelanowych, jak i szklanych czy emaliowanych. Naturalnym krokiem naprzód było przygotowanie specjalnej oferty biznesowej, dotyczącej zdobienia produktów na indywidualne zamówienia. Dysponujemy profesjonalnym piecem tunelowym, dzięki któremu tworzone w naszym studio projekty, mogą być od razu na miejscu wypalane.

Skontaktuj się z nami: email b2b@altom.pl, tel. +48 601 900 979

Piec

Materiał do zdobienia najwyższej jakości

Jesteśmy dumni, że jako pierwszy dystrybutor w Polsce stworzyliśmy swój autorski fason porcelany ? tak powstała marka MariaPaula. MariaPaula to obecnie dwa odcienie porcelany ? biała oraz ecru, które produkowane są w renomowanych polskich fabrykach porcelany. MariaPaula stała się idealną bazą do tworzenia unikatowych dekoracji i wzorów, przygotowywanych na specjalne zamówienia naszych klientów. Możemy zagwarantować że produkty marki MariaPaula, będą w naszej stałej ofercie przez wiele lat, dając tym samym gwarancję dostępności i możliwość rozbudowywania oferty zdobienia.

LQ5A8425

Oprócz porcelany MariaPaula, dysponujemy innymi fasonami i wzorami kubków, filiżanek czy talerzy z najwyższej jakości porcelany New bone china, które możemy dowolnie dopasowywać do oczekiwań naszych klientów. Jest to materiał o niezwykłej gładkości, lekkości i niemal aksamitnej powierzchni oraz pięknym, ciepłym odcieniu, przez co jest idealnym tłem dla wszelkiego rodzaju zdobień, a produkt finalny ma nieprzeciętne walory estetyczne.

LQ5A8411

Zdobienia i dekoracje możemy wykonywać nie tylko na porcelanie, ale również na wyroby szklane i emaliowane. W naszej ofercie znaleźć można szklane kufle do piwa, kieliszki czy emaliowane kubki z możliwością ich dowolnego zdobienia. Wykonujemy kalkę ceramiczną, szkliwną oraz emalierską, jedno i wielokolorową. Zadruk wewnątrz kubka lub na jego uchu ? również nie stanowi dla nas wyzwania. Specjaliści z Altom Design Studio chętnie przygotują projekt oraz podpowiedzą, jakie rozwiązanie będzie najbardziej praktyczne i ładne wizualnie.

Kalkomania to podstawowy sposób zdobienia w technice sitodruku.  Zdobienia nanoszone są ręcznie przez naszych specjalistów na produkt za pomocą specjalnego papieru (kalki). Następnie kalka zostaje wypalona w piecu tunelowym w temperaturze dla ceramiki około 820°C, dla szkła około 570°C co sprawia, że otrzymany nadruk cechuje się wysoką jakością wykonania oraz trwałością. Zdobienia  są odporne na ścieranie, działanie kwasów oraz zasad. Dzięki temu możliwe jest mycie zdobionych produktów w zmywarkach.

Własne zaplecze magazynowe i produkcyjne

Cała produkcja, od rozrysowania projektu, przez jego nałożenie, aż po wypalenie finalnego produktu, odbywa się w naszej centrali firmy w Gnieźnie. Dzięki temu zyskujemy pełna kontrolę nad całym procesem produkcyjnym. Wszystkie nasze produkty standardowo pakowane są w opakowania zbiorcze. Do każdego projektu oferujemy kartoniki jednostkowe oraz realizujemy projekty jednokolorowych nadruków na kartonach. Ponadto wykonujemy konfekcjonowanie oraz etykietowanie.

Zachęcamy do kontaktu i indywidualnej wyceny projektu: b2b@altom.pl lub telefoniczną: +48 601 900 979

Poniżej kilka przykładowych produktów wykonanych w naszym studio projektowym.