10.06.2016

15-lecie konkursu Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

W czwartek, 9 czerwca, w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się uroczysta gala z okazji okrągłego jubileuszu konkursu Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości. Gala zorganizowana została przez Starostwo Powiatowe, Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości oraz Bank Zachodni WBK w Gnieźnie. Organizatorzy konkursu podziękowali wszystkich firmom, które na przełomie 15 lat zostały laureatami, i które wspólnie przyczyniają się do rozwoju gospodarki na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Firma Altom jako wielokrotny laureat konkursu zdaje sobie sprawę, że biznes to również współpraca ze społeczeństwem i wspieranie lokalnych inicjatyw.

Jednym z elementów spotkania był panel dyskusyjny z udziałem laureatów konkursu pn. ?Firmy rodzinne – wspólne wartości, a problem sukcesji i wzajemnych relacji?. Temat dla firmy Altom bardzo bliski ponieważ jest ona właśnie w trakcie przejęcia sterów przez młode pokolenie. Wieloetapowy proces przekazania firmy córce Paulinie Żurowskiej-Wrzesińskiej potrwa jeszcze przez kilka następnych lat, ale już podczas gali Prezes firmy Altom – Pan Waldemar Żurowski podzielił się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami na temat  sukcesji, z uczestnikami spotkania.

Na zakończenie gali wręczono okolicznościowe podziękowania, a całe wydarzenie urozmaicił koncert muzyczny ?Wśród magicznych dźwięków harfy?.

fot. Jerzy Andrzejewski, archiwum Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.