4.04.2019

17. Bieg Europejski – zapraszamy w sobotę 6 kwietnia!

Altom, jako sponsor strategiczny biegu, wraz z Klubem Sportowym Altom zapraszają wszystkich miłośników sportowych zmagań na Bieg Europejski. W sobotę 6. kwietnia na ulicach naszego miasta pojawi się plejada czołowych polskich i zagranicznych biegaczy. To wiosenne wydarzenie, rozpoczynające w Gnieźnie sezon biegowy, jest fantastyczną okazją do spotkania entuzjastów ruchu na świeżym powietrzu oraz niepowtarzalną promocją naszego miasta.

Gniezno stolicą biegania

Atutem biegu na dystansie 10 km jest szybka, atestowana przez PZLA trasa, składająca się z dwóch pętli prowadzących uliczkami pierwszej, polskiej stolicy. Dodatkowo bardzo wyrównany, płaski profil terenu na pewno pozwoli uczestnikom powalczyć o nowe rekordy życiowe. W tym roku honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Hiszpanii. Możemy się więc spodziewać prawdziwej hiszpańskiej fiesty!

Bieg Europejski (16)

Bieg główny rozpocznie się o godzinie 17:00, a wcześniej, podczas Biegu Przedszkolaka, z dystansem 200 m zmierzą się najmłodsi uczestnicy. Organizatorom zależy aby również dzieci mogły aktywnie spędzić sobotnie popołudnie i poczuć frajdę jaką daje bieganie. Aby uniknąć oczekiwania w długich kolejkach, w tym roku, zgłoszenia dzieci do Biegu Przedszkolaka, odbywają się również drogą elektroniczną, pod adresem www.datasport.pl

Altom, sprzedaje swoje produkty wyposażenia kuchni, jadalni, salonu, w całej Polsce i nie tylko, cały czas mocno identyfikując z Gnieznem. Dlatego co roku chętnie wspiera biegową inicjatywę. ?W praktyce ?rodzinność? oznacza dla nas nie tylko odpowiedzialne prowadzenie biznesu z pokolenia na pokolenie, ale również działanie fair play, które tak ważne jest również w sporcie? ? mówi Paulina Żurowska-Wrzesińska, wiceprezes firmy Altom. ?Miłością do biegania zaraził mnie mój tata, dzięki niemu przekonałam się ile radości i satysfakcji daje sportowa rywalizacja. Pamiętajmy, że niezwykła sportowa atmosfera nie jest zarezerwowana wyłącznie dla wielkich stadionów, możemy ją odnaleźć znacznie bliżej, tuż obok naszego domu. Cieszmy się z możliwości wspólnego spędzania czasu, w gronie rodziny i przyjaciół, promujmy pozytywne wartości, jakie niesie kultura fizyczna i zarażajmy innych pasją do biegania.?

Bieg Europejski (3)

Jak co roku, poza nagrodami finansowymi, zawodnicy uhonorowani zostaną również, pięknymi i praktycznymi, upominkami rzeczowymi przygotowanymi przez firmę Altom. Każdy uczestnik, w swoim pakiecie, znajdzie użyteczny pojemnik do przechowywania posiłków. Doskonały do zabrania regeneracyjnego posiłku na trening. Do tego specjalne nagrody, w postaci gustownej porcelany MariaPaula, sztućców Gerpol oraz artykułów kuchennych i stołowych marki Altom Design, przygotowane zostały dla zawodników w kategorii ?Polki i Polacy? oraz ?Gnieźnianin i Gnieźnianka?.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gniezna i okolic do gorącego kibicowania zawodnikom. A wcześniej, na facebooku Biegu Europejskiego, szukajcie postu konkursowego. Wzorem lat ubiegłych będziemy typować czas zwycięzcy biegu.

Bieg Europejski (12)

Trzymajcie kciuki, aby w sobotę dopisała pogoda!

Do zobaczenia na trasie!

W materiale wykorzystano zdjęcia wykonane przez Sebastiana Ucińskiego.