18.09.2017

40. Bieg Lechitów za nami

Za nami najważniejsza biegowa niedziela w całym roku. W pięknym słońcu odbyła się wczoraj w Gnieźnie jubileuszowa, czterdziesta edycja Biegu Lechitów oraz dwudzieste Mistrzostwa Polski Lekarzy w Półmaratonie. Miesiące przygotowań, tygodnie wytężonej pracy organizatorów zaowocowały perfekcyjną imprezą sportową i wielkim świętem biegaczy u podnóża gnieźnieńskiej katedry?

meta biegu w barwach Altom

Z samego rana na starcie stawiło się blisko 3,5 tysiąca biegaczy z całej Polski. Jeszcze wśród pozostałości porannej mgły do biegu zagrzewała ich trenerka personalna i pracowniczka firmy Altom ? Joanna Czamańska, która w malowniczej scenerii Muzeum Pierwszych Piastów w Lednicy poprowadziła energetyczną rozgrzewkę. Dzięki niej w doskonałej formie i świetnym nastroju biegacze wyruszyli dawną DK 5 w kierunku Pierwszej Stolicy Polski.

IMG_5963 IMG_5935

Bieg Lechitów to najstarszy w Polsce bieg masowy, który od 40 lat popularyzuje ideę biegania po zdrowie, propaguje wartości związane nie tylko z kulturą fizyczną, ale także historią lokalnych ziem.
Rywalizacja jest w sporcie ważna, choć w przypadku Biegu Lechitów o wiele ważniejsza od wyników sportowych, jest bardzo pozytywna atmosfera. Wśród tysięcy biegaczy, którzy razem tworzyli niezwykle widowiskową grupę, mogliśmy spotkać m.in. Prezydenta Gniezna Tomasza Budasza wraz z małżonką, sportowców w oryginalnych kolorowych przebraniach, rodziców z wózkami z dziećmi, sporą grupę biegaczy powyżej 60+, w tym aż 5 wyjątkowych uczestników ? ?Wiernych Lechitów? ? którzy od 40 lat nie opuścili żadnej edycji biegu! Liczną reprezentację wystawili również lekarze, którzy w ramach BL rozgrywali także swoje Mistrzostwa Polski w Półmaratonie.

Pacemakerzy gotowi do biegu

IMG_5941

Firma Altom, jako sponsor strategiczny biegu, jak zawsze była obecna na trasie. Widać było malowniczo powiewające na wietrze flagi Altom, imponujących rozmiarów balony, a przede wszystkim członków Klubu Sportowego Altom w charakterystycznych żółtych koszulkach z logo. Doceniając wysiłki sportowe i świetne rezultaty, przygotowaliśmy piękne nagrody dla zwycięzców biegu w poszczególnych kategoriach, które podczas uroczystego finału wręczyła V-ce Prezes Zarządu Paulina Żurowska- Wrzesińska. Co bardziej spostrzegawczy mogli dostrzec Panią Paulinę nie tylko podczas wręczenia nagród, ale również na trasie biegu.

IMG_5932 IMG_6019 IMG_6010

Na mecie zlokalizowanej na Placu Św. Wojciecha miały też miejsce liczne atrakcje sportowe dla najmłodszych. Rozgrywano wyścigi dla dzieci i młodzieży szkolonej, których uczestnicy otrzymali koszulki i oryginalne medale, dokładnie takie, jak dorośli uczestnicy zmagań sportowych.

IMG_6028

IMG_6109 IMG_6129

Jesteśmy dumni mogąc współtworzyć to wyjątkowe święto biegowe. Jako firma rodzinna zawsze podkreślamy, jak ważne jest dla nas gnieźnieńskie pochodzenie i społeczność lokalna. Nasze produkty doskonale nadają się do przygotowywania zdrowych posiłków, dla sportowców i nie tylko, a propagując zdrowy styl życia, namawiamy również wszystkich do aktywności i ruchu na świeżym powietrzu. Gratulując sukcesu organizatorom 40. Biegu Lechitów, zapraszamy na kolejny bieg uliczny w naszym cyklu. Już 11. listopada ulicami Gniezna powiedzie trasa Biegu Niepodległości na dystansie 11 km. Zapisy i więcej szczegółów na stronie Biegu Niepodległości