5.09.2019

42. Bieg Lechitów

Altom sponsoruje Bieg Lechitów 2019

Polacy kochają bieganie. Dlaczego to robimy? Dla zdrowia, dla przyjemności, dla przełamania własnych słabości. A może dlatego, że wypada nadążać za resztą świata. Na ulicach, w parkach, lasach można spotkać ludzi biegnących równym tempem i jest ich coraz więcej. Nie biegać już po prostu nie wypada.

Okazji do wzięcia udziału w profesjonalnie zorganizowanych imprezach biegowych jest sporo. Dziś zapraszamy Państwa na 42. Bieg Lechitów. Już w niedzielę 15. września po raz kolejny uczestnicy wystartują z Ostrowa Lednickiego w kierunku Pierwszej Stolicy Polski. Start biegu zaplanowano na godzinę 11:00. Zawodnicy finiszować będą na Placu św. Wojciecha w Gnieźnie.

Gnieźnieński bieg zapoczątkował historię masowych biegów w Polsce. Od tego momentu systematycznie rosła kultywacja biegania. W Polsce organizowanych jest ponad 5 tysięcy biegów. Tym bardziej się cieszymy, że ponad 3 tysięcy zawodników wybrało Gniezno i wystartuje w 42. Biegu Lechitów ? mówi Andrzej Krzyścin, dyrektor Biegu Lechitów i prezes Klubu Sportowego Altom.

 

Medal Bieg Lechitów

Bieg Lechitów to wspaniała zabawa oraz promocja naszego miasta. Zawodnicy przyjeżdżają do Gniezna całymi rodzinami. Dlatego organizatorzy przygotowują konkurencje dopasowane do różnych grup wiekowych i kondycji fizycznej. Od początku biegowi głównemu towarzyszą biegi młodzieżowe, a od 2015 roku w zmaganiach sportowych mogą brać również udział dzieci w wieku przedszkolnym. W tym roku, po raz pierwszy, wystartuje Mini Bieg na dystansie 4,2 km dookoła jeziora Jelonek w Gnieźnie,  start o godz. 11:30.

W tym roku ruszamy z nową propozycją, dla tych zawodników, którzy przyjeżdżają ze swoimi partnerami. Nie zawsze czują się oni na siłach aby pokonać dystans biegu głównego. Dlatego przygotowaliśmy dla nich dystans krótszy – 4,2 km, bawimy się tą cyfrą 42. Te osoby będą mogły poznać smak rywalizacji i przyjemność biegania. Otrzymają te same gadżety – koszulki, medale oraz wspólnie będą mogli się bawić i świętować w strefie, gdzie przygotujemy dla nich poczęstunek – podkreśla Andrzej Krzyścin.

Najstarszemu półmaratonowi w Polsce zawsze towarzyszy wspaniała atmosfera dlatego serdecznie zapraszamy na trasę biegu i do gorącego kibicowania uczestnikom.

Więcej informacji znajdziecie na stronie bieglechitow.pl

 

Trasa 42 Bieg Lechitów 2019