6.09.2022

45. Bieg Lechitów już 18 września!

bieg lechitow

Już za tydzień, 18 września odbędzie się 45. Bieg Lechitów!
👉Zostanie rozegrany na dystansie 21,0975 km.
👉Start z Małego Skansenu w Ostrowie Lednickim,
👉Meta na Placu Świętego Wojciecha w Gnieźnie.

Bieg Lechitów to jedyny taki bieg w Polsce, który łączy bieganie z poznawaniem miejsc, w których narodziło się państwo polskie. Bieg Lechitów to nie tylko półmaraton! To także bieg na krótkim dystansie, bieg dla dzieci i młodzieży, konkursy, zabawy i wiele innych!
Każdy, kto będzie mieć przyjemność obserwować biegaczy, na pewno będzie mógł poczuć ich pozytywną energię i radość. Ale bieganie to nie tylko sama przyjemność, to również wartości, którymi chcemy dzielić się z innymi. Dlatego z ogromną satysfakcją firma Altom wspiera 45. Bieg Lechitów!

trasa biegu

Już po raz drugi Organizatorzy przygotowali dystans dla wszystkich rozpoczynających swoją biegową przygodę oraz tych, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie pokonać dystansu półmaratonu – bieg na 5 km!

trasa

Śmiało można powiedzieć, że historia tego biegu rozpoczęła się właśnie dzięki organizowanym równolegle biegom dla dzieci i młodzieży. Do dziś staramy się to pielęgnować, a jednym z naszych głównych celów jest popularyzacja tej aktywności fizycznej od najmłodszych lat.
Podobnie jak w latach ubiegłych, na najmłodszych czekać będzie strefa aktywności, czyli STAROPOLSKIE IGRCE MAŁYCH LECHITÓW. Pierwszych 300 przedszkolaków otrzyma koszulkę i medal.

plakat

Każdy, kto przebiegnie półmaraton na trasie z Ostrowa Lednickiego do Gniezna lub Piątkę Lechitów, otrzyma jubileuszowy medal z wizerunkiem rzeźby pierwszego króla Polski – Bolesława Chrobrego.
Ten sam medal czekać będzie na uczestników biegów korespondencyjnych, którzy w wyznaczonym terminie przebiegną półmaraton na własnej trasie i zgrają wynik do systemu. Jubileuszowy medal otrzymają również uczestnicy biegów młodzieżowych.

medal

Co więcej, podobnie jak w poprzednich edycjach Biegu Lechitów, w strefie mety czekać będzie grawerbus, w którym można od ręki wygrawerować na swoim medalu uzyskany czas, imię i nazwisko itp. Medal 45. edycji Biegu Lechitów został zaprojektowany tak, by z łatwością wszystko się zmieściło.
📌 Koszt: 20 zł
📌 Płatność: gotówką, kartą, telefonem, zegarkiem, BLIK-iem!
Przypominamy, że ZAPISY TRWAJĄ‼️
👉 ZAPISY 👈

👉W każdym pakiecie startowym (półmaraton oraz Piątka Lechitów) znajdzie się nasza #eko deska i łopatka do masła z nowej kolekcji bambusowych naczyń ORGANIC
Oprócz tego przygotowaliśmy bony zniżkowe na zakupy w naszym sklepie stacjonarnym jak i na stronie Pieknowdomu.plJuż 18 września widzimy się na placu Św. Wojciecha u podnóży gnieźnieńskiej katedry. Przypominamy, że Bieg Lechitów to nie tylko bieg dla dorosłych na dystansie półmaratonu
Bieg Lechitów to festyn dla całych rodzin z masą atrakcji: Biegi młodzieżowe, Piątka Lechitów, wioska średniowiecznych wojów to tylko część atrakcji, które przygotowaliśmy.

Do zobaczenia w niedzielę, 18 września!