2.02.2022

Altom i WOŚP grali razem! Podsumowanie 30. finału

 

Wierzymy, że nasze działania dzisiaj mają wpływ na czyjeś jutro, dlatego z radością firma Altom już po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej charytatywnej zbiórki,  by wspólnie zagrać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Hasłem tegorocznej zbiórki było „Przejrzyj na oczy”. Na stronie WOŚP podkreślono, że „wzrok to najważniejszy zmysł człowieka”.

„Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje”

Puszki znajdowały się w sekretariacie firmy oraz w naszym Sklepie Firmowym.

30final

Również do aktywnej zbiórki włączył się Sportowy Klub Altom. 29 stycznia o godzinie 9.00 z gnieźnieńskiego Rynku ruszyli biegacze, aby z Pierwszej Stolicy Polski dobiec do Warszawy, a po drodze zebrać jak najwięcej pieniędzy, które przekazane zostaną na konto Fundacji WOŚP. Trasa do Warszawy podzielona została na odcinki, które przebiegały kolejno po trzy osoby z każdego busa. Gratulujemy naszym wytrwałym Sportowcom i jednocześnie dziękujemy za udział w akcji!

 

Z przyjemnością informujemy, że podczas 30. finału WOŚP firma Altom wraz z biegowym sztabem Klubu Sportowego zebrała ponad 55.000 złotych!

 

Idea WOŚP jest bliska właścicielom firmy Altom od samego początku i od wielu lat wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – czego przykładem mogą być wylicytowane w kilku edycjach unikatowe złote serduszka WOŚP w 1995, 1997 i 1998 roku.

Każdego roku z precjozów, np. złotych pierścionków, sygnetów czy łańcuszków darczyńców  zebranych podczas poprzedzającej edycji zbiórki, Mennica Polska przygotowuje 100 Złotych Serduszek, które są przedmiotem  Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców.

Jesteśmy dumni, iż wylicytowaliśmy również limitowany medal, który przypomina nam jak ważna i potrzebna dla nas jest działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W corocznej akcji mogą brać udział wszyscy i wszyscy mogą korzystać z pomocy finansowanej przez Orkiestrę.

wielka orkiestra

Wylicytowane serca WOŚP przez Altom

Za pieniądze zebrane podczas 30. finału kupione będą m.in. angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, tomografia dna oka, mikroskopy i stoły operacyjne.

Tegoroczny, 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy , organizowany pod hasłem “Przejrzyj na oczy”, okazał się rekordowy. Z dotychczasowych danych wynika, że w jego trakcie zebrano ponad 136 mln zł. Dziękujemy za każdą zebraną złotówkę! Wierzymy, że dobro zawsze wraca i będziemy wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy do końca świata i jeden dzień dłużej!

 

Dziękujemy za Wasze wsparcie.