24.11.2017

Altom Mecenasem Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.

Miejski Ośrodek Kultury oraz firmę Altom łączy kultura, wspólne wartości i piękno. Jubileuszowa wystawa malarstwa Elżbiety Binkowskiej jest jednym z wielu wspólnych przedsięwzięć MOK-u i firmy Altom. Poprzez mecenat wydarzeń kulturalnych firma Altom, która dotychczas kojarzona była przede wszystkim ze sponsorowaniem lokalnych imprez sportowych, rozszerza swoje działania na rzecz promocji sztuki i kultury.

Wernisaż prac Elżbiety Binkowskiej, który odbył się 9 listopada, zgromadził w salach wystawowych MOK prawdziwie tłumy. Artystka zaprezentowała obrazy nie tylko z ostatnich lat, ale również ciekawe prace sprzed ponad dwóch dekad. Retrospektywa pozwalała śledzić różne etapy twórczości artystki oraz zmieniające się techniki i motywy, którymi się fascynowała.

 

Kolejnym działaniem łączącym biznes, sport i kulturę był konkurs plastyczny dla dzieci z gnieźnieńskich szkół podstawowych i przedszkoli ?Biegiem po niepodległość? współorganizowany przez Wydział Oświaty UM, KS Altom oraz firmę Altom. Poziom artystyczny prac oraz zaangażowanie dzieci przeszło oczekiwania organizatorów, którzy przy wsparciu MOK-u zorganizowali pokonkursową wystawę prac. Uroczysty wernisaż prac zaszczycił swoją obecnością Wiceprezydent Gniezna Michał Powałowski, a także znany w Gnieźnie propagator sportu i prezes Klubu Sportowego Altom ? Andrzej Krzyścin.

Już w grudniu zapraszamy Państwa na kolejne wydarzenie. Będzie to świąteczna ekspozycja połączona z konkursem na ?Fantastyczną bombkę? dla mieszkańców Gniezna i okolic.