18.01.2017

Altom zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 25, będąc tym samym rówieśniczką firmy Altom, która także obchodziła jubileusz 25-lecia działalności. Tym milej było nam się włączyć w kolejny finał organizowany przez sztab WOŚP w Gnieźnie.

Altom ufundował przedmioty na aukcję, która miała miejsce 15 stycznia w Centrum kultury eSTeDe i stanowiła kulminacyjny punkt dnia. Gnieźnianie mogli wylicytować zestawy sztućców Altom Design i noży marki Gerpol, atrakcyjne patelnie Valdinox, komplety garnków czy eleganckie upominki szklane, a zebrane w ten sposób środki, wsparły konto Orkiestry.
Równie ważne, co wkład finansowy, było dla nas poparcie idei akcji społecznej, polegającej na wspieraniu najsłabszych i okazaniu wzajemnej pomocy. W tym celu swoje wsparcie dla działań WOŚP okazali gnieźnieńscy biegacze, m.in. zrzeszeni w Klubie Sportowym ALTOM. Razem z innymi sportowcami, stawili się nad brzegiem Jeziora Jelonek, by stworzyć sztafetę i wspólnie przebiec dystans maratonu. KS Altom miał zaszczyt stworzyć pierwszą zmianę sztafety i rozpocząć bieg z flagą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którą przekazali kolejnym klubom. Mimo zimowej aury i doskwierających mrozów na trasie panowała wyjątkowo gorąca i serdeczna atmosfera. Tym razem celem nie było bowiem zwycięstwo w wyścigu, ale pokazanie, że potrafimy się jednoczyć, by wspólnie zrealizować cel.

Choć nie ma jeszcze oficjalnych wyników finansowych zbiórki w naszym mieście, to już dziś wiadomo, że udało się zebrać rekordową kwotę ponad 187 tysięcy złotych, tj. o 50 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym!

fot. gniezno24.com