26.07.2022

Cztery najważniejsze trendy w aranżacji wnętrz w 2022 roku. Jakich produktów do domu szukają Twoi Klienci?

aranżacje wnętrz

Lato to czas, który sprzyja zmianom w aranżacji domowych wnętrz. W związku z tym warto zapoznać się z najpopularniejszymi trendami, by dopasować do nich ofertę sklepu. Dzięki temu Twoi  Klienci będą mogli zakupić porcelanę, wazony, świeczniki i ozdoby do domu, które będą idealnym dopełnieniem dla wnętrz w stylach takich jak boho, loft, scandi i modern classic. Wszystkie produkty znajdują się w ofercie hurtowni Altom, a kupisz je z atrakcyjnym rabatem dla Przedsiębiorców. 

Boho – najważniejszy trend w 2022 roku

Aranżacje wnętrz i ozdoby do domu w stylu boho to obecnie zdecydowanie najmodniejsze pomysły. Boho to stylistyka, która pochodzi z lat 60. i 70. XX wieku. Znaleźć w niej można inspiracje czasami „dzieci-kwiatów” i folkiem, a przede wszystkim odniesienia do podróży i związanych z nimi motywów etnicznych wywodzących się z różnych kultur. Wnętrza w stylu boho aranżuje się w kolorach ziemi, czyli beżach i brązach, choć nie brakuje także mocnych akcentów kolorystycznych, takich jak błękit, zieleń, kolor terakota czy słoneczne żółcienie. 

W związku z tym warto poszerzyć ofertę sklepu o produkty zdobione wzorami botanicznymi, takimi jak te na porcelanowych naczyniach z kolekcji Kolory Ziemi. Stylistyka boho to także rośliny doniczkowe. W tym trendzie świetnie prezentują się osłonki czy pojemniki takie jak doniczka słomkowa z uszami. Przydadzą się również słomkowe maty na stół, na przykład w kolorze ciemnozielonym. 

ozdoby do domu

Koszyk / doniczka słomkowa Altom Design

Kolejna ważna grupa produktów to wazony na świeże kwiaty. Wybór jest spory, a uwagę klientów zwróci chociażby naczynie porcelanowe ze skórzaną rączką, które pięknie przyozdobi stół i pozwoli w oryginalny sposób wyeksponować bukiet kwiatów.

Loft – dla miłośników surowych wnętrz i biało-szaro-czarnych zestawień

Kolejnym trendem jest styl loftowy. Moda na lofty przywędrowała ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w latach 50. ubiegłego wieku artyści zaczęli tworzyć awangardowe mieszkania w poprzemysłowych magazynach, warsztatach i opuszczonych budynkach fabrycznych. 

Styl loft kocha przestrzeń i surowe kolory: biel, szarość betonu, czerwień cegły i czarny kolor malowanej proszkowo stali. Materiały, które pojawiają się w aranżacji wnętrza to beton architektoniczny, naturalna cegła, szkło, stal oraz naturalna skóra. 

Jakie ozdoby do domu pasują do stylu loftowego? W ofercie sklepu nie powinno zabraknąć prostych i minimalistycznych dekoracji w kolorze białym, czarnym i szarym. Mogą to być wazony na kwiaty, na przykład wazon porcelanowy z czarnym reliefem. Surowe wnętrza doskonale ocieplą tekstylia, które dopasują się do nich tonacją kolorystyczną. Dobrym rozwiązaniem będzie obrus Altom Design Biały Ażurowa Łąka w kratę w kolorach białym, szarym i czarnym. 

zestaw porcelany

Zestaw kawowy porcelanowy Reactive Blue na 6 osób

Także w ofercie porcelany dostępnej w hurtowni Altom bez problemu znajdziesz zestawy o prostym wzornictwie, które dobrze pasują do stylu loft, takie jak na przykład kolekcja Reactive Blue

Scandi – biel i naturalne drewno na topie

W Polsce niezmiennie popularny jest styl skandynawski. Sprawdza się nie tylko w aranżacji domu, ale także w aranżacji mieszkania w bloku. Jego cechy charakterystyczne to białe ściany, jasne podłogi i meble w kolorze białym lub o odcieniu jasnego, na przykład dębowego drewna. Do tego dużo ciekawych materiałów: drewno, kamień, cegła (często w wersji białej) oraz sporo zieleni i odniesień do natury.

Styl skandynawski pochodzi z krajów, w których nieraz brakuje światła słonecznego. Z tego powodu ważną rolę w aranżacji wnętrza odgrywa kwestia oświetlenia pomieszczeń. W związku z tym ofertę sklepu warto poszerzyć o stylowe świeczniki z oferty Altom. Kolejnym dodatkiem, który można pięknie wyeksponować na otwartych półkach i regałach, jest porcelana. 

Kupującym spodoba się również biały aranżowany świecznik Altom Design oraz tekstylia dekoracyjne, które uzupełnią domową przestrzeń, a zwłaszcza białe, beżowe lub jasnoszare obrusy.

Modern classic – kiedy glamour łączy się z klasyką

Jeszcze kilka lat temu na czasie był styl glamour. Obecnie dominuje jego bardziej elegancka wersja, czyli modern classic. To aranżacje wnętrz, które łączą klasykę z pewną ozdobnością. Kluczowe elementy to sztukaterie na ścianach, francuska jodełka na podłodze, lustrzane meble, złote, mosiężne i miedziane dekoracje, a w kolorystyce – granat i butelkowa zieleń, połączone z neutralnymi kolorami ziemi i bielą. 

W asortymencie sklepu powinna znaleźć się elegancka porcelana, nawiązująca do przeszłości. Dobrym wyborem będzie na przykład kolekcja Elisabeth. Nie może również zabraknąć stylowych świeczników, zwłaszcza wykonanych z przezroczystego szkła, takich jak świecznik ozdobny Edwanex.

porcelana

Talerz deserowy z kolekcji Elisabeth

Asortyment sklepu warto wzbogacić również o ozdoby do domu w złotym kolorze, takie jak podkładki pod talerze w tym odcieniu oraz szklane wazony zdobione złotem, takie jak wazon Golden Honey.  

Wszystkie ozdoby znajdziesz w ofercie Altom. Odwiedź naszą hurtownię, by wzbogacić asortyment sklepu o produkty poszukiwane przez klientów, którzy chcą zmienić aranżacje domowych wnętrz.

Odwiedź stronę www.hurt.altom.pl.