28.03.2019

Dobre garnki nierdzewne, czyli jakie?

garnki-ze-stali-nierdzewnej-z-pokrywkami-altom-design-glamour-zestaw-4-garnkow

Porcelana, sztućce, patelnie i garnki – to cztery wiodące kategorie produktowe, po które klient zjawia się w sklepie. Pierwszą rzeczą, która przykuwa jego uwagę jest design. Wybiera go zgodnie z własnymi upodobaniami. Drugą, ważną cechą, jest jakość naczyń – zwłaszcza patelni i garnków. Przed wyborem tych najodpowiedniejszych pojawia się kilka dylematów, nad którymi skupia się klient. Rolą sprzedawcy jest rozwianie wątpliwości i zaproponowanie produktu, który będzie najlepiej spełniał jego oczekiwania.

Dobre i designerskie garnki nierdzewne

Garnki ze stali nierdzewnej są chętnie i często wybierane przez konsumentów, przede wszystkim ze względu na wygląd i niezawodność w kuchni. Zestaw garnków to zazwyczaj dość kosztowny wydatek, dlatego w sklepowej ofercie powinno znaleźć się przynajmniej kilka wzorów, by klient mógł wybrać ten, który odpowiada jego indywidualnym potrzebom.

komplet-zestaw-garnkow-ze-stali-nierdzewnej-altom-design-ricco-7-elementow

Klientom, którzy cenią sobie nowoczesny design, warto zaproponować komplet lub pojedyncze garnki z kolekcji Nero marki Altom Design, w przypadku których srebrzysta powłoka została kontrastowo ozdobiona czarną, żaroodporną farbą. Natomiast dla klientów, którzy w naczyniach kuchennych poszukują klasyki, dobrym wyborem będą garnki nierdzewne Altom Design Vito lub Fabio.

Wybór odpowiednich garnków nierdzewnych – na co zwrócić uwagę?

Garnki, wykonane ze stali nierdzewnej ułatwią nam przygotowanie zdrowych posiłków. Podczas gotowania naczynia nie wchodzą w reakcję z żywnością i nie pochłaniają zapachów. Trzeba jedynie pamiętać, żeby nie wykorzystywać ich do przechowywania potraw (szczególnie kwaśnych – maksymalnie do 48h). Ich niezwykle gładka powierzchnia zapobiega namnażaniu się bakterii oraz jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Garnki w całości wykonane ze stali nierdzewnej można bezpiecznie myć w zmywarkach. To wszystko sprawia, że ten właśnie rodzaj garnków jest nadal najczęstszym wyborem klientów. Na co jeszcze zwracają uwagę klienci przy wyborze garnków nierdzewnych?

garnki-ze-stali-nierdzewnej-z-pokrywkami-altom-design-glamour-zestaw-4-garnkow

  • Design – także przy zakupie naczyń kuchennych kierujemy się indywidualnymi upodobaniami. Zachęcający wygląd jest pierwszą cechą, która powinna przykuwać uwagę. Garnki nierdzewne ze względu na swoją stalową powłokę, nabierają bardziej nowoczesnego wyglądu. Dla miłośników takiej stylistyki idealnym wyborem będą garnki Ricco, Glamour oraz Nero od marki Altom Design, które dodatkowo swoim designem, w wyrazisty sposób wyróżniają się na tle innych naczyń.
  • Wytrzymałość i odporność – garnki ze stali nierdzewnej odznaczają się niezwykłą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, dlatego nie ma obawy, że ulegną odkształceniu. Ponadto powierzchnia garnków nierdzewnych jest odporna na przebarwienia, które mogą powodować niektóre przyprawy (np. kurkuma) oraz warzywa.
  • Wielowarstwowe dno – jak jest zbudowane i co nam to daje? Pięciowarstwowe dno składa się z pierwszej ściany wykonanej ze stali nierdzewnej, która jest korpusem naczynia. Dalej mamy trzy płytki umieszczone naprzemiennie – aluminium, żelazo, aluminium, które zapewniają nam akutermiczność garnka. I ostatnia warstwa to kapsel dna wykonany ze stali o doskonałych właściwościach ferromagnetycznych, który umożliwia używanie garnków na kuchenkach indukcyjnych. W garnkach z kilkuwarstwowym dnem bardzo dobrze rozprowadzane jest ciepło, dzięki czemu potrawa przygotowywana jest w doskonałych warunkach.

zestaw-komplet-garnkow-ze-stali-nierdzewnej-na-indukcje-z-pokrywkami-szklanymi-altom-design-nero-7-elementow

Garnki Nero, Fabio lub Vito od marki Altom Design posiadają właśnie pięciowarstwowe dno, które kumuluje ciepło, oddając je następnie potrawie – takie dno nazywane jest akutermicznym. Szybsze przygotowanie potraw oszczędza czas, ale także energię, czyli w rezultacie pieniądze. Ponadto grubość ścianek i dna wpływa na izolację i dłuższe utrzymanie temperatury w naczyniu, dlatego znajdująca się w nim potrawa stygnie zdecydowanie wolniej.

  • Przydatne i przemyślane atuty – w swojej kuchni chcemy mieć rzeczy funkcjonalne, które znacznie ułatwią i skrócą przygotowywanie codziennych potraw. Już taki element jak miarka naniesiona na wewnętrznej ścianie garnka pozwoli szybko i precyzyjnie odmierzyć np. potrzebną ilość wody do ugotowania zupy. Nie ma obawy o to, że miarka w garnkach od marki Altom Design wymaże się z biegiem czasu, gdyż jest ona trwale oznaczona na naczyniach.Garnki nierdzewne Vito, Ricco, Fabio czy Nero z powodzeniem można użytkować w piekarniku (bez pokryw), ponieważ ich korpus oraz uchwyty wykonane są ze stali. Ta możliwość czyni garnki nierdzewne bardziej uniwersalnymi, bo nie ma potrzeby przekładania potraw do specjalnego naczynia, aby zapiec je w piekarniku.

    garnki-nierdzewne-altom-design-fabio

  • Szklana pokrywka garnków Altom Design wyposażona jest w praktyczny otwór umożliwiający ujście nagromadzonej pary. Ponadto przez szklaną pokrywkę można kontrolować proces przygotowywanych potraw, dzięki czemu częste jej zdejmowanie nie będzie potrzebne.

Garnki ze stali nierdzewnej to zakup na długie lata, dlatego klient powinien mieć możliwość wyboru funkcjonalnego oraz ponadczasowego zestawu, który sprawdzi się podczas wielu, kuchennych zadań.