28.03.2019

Dobre garnki nierdzewne, czyli jakie?

 

Porcelana, sztućce, patelnie i garnki ? to cztery wiodące kategorie produktowe, po które klient zjawia się w sklepie. Pierwszą rzeczą, która przykuwa jego uwagę jest design. Wybiera go zgodnie z własnymi upodobaniami. Drugą, ważną cechą, jest jakość naczyń ? zwłaszcza patelni i garnków. Przed wyborem tych najodpowiedniejszych pojawia się kilka dylematów, nad którymi skupia się klient. Rolą sprzedawcy jest rozwianie wątpliwości i zaproponowanie produktu, który będzie najlepiej spełniał jego oczekiwania. Czy garnki nierdzewne to dobry wybór?

Dobre i designerskie garnki nierdzewne

Garnki ze stali nierdzewnej są chętnie i często wybierane przez konsumentów, przede wszystkim ze względu na wygląd i niezawodność w kuchni. Zestaw garnków ze stali nierdzewnej to zazwyczaj dość kosztowny wydatek, dlatego w sklepowej ofercie powinno znaleźć się przynajmniej kilka wzorów, by klient mógł wybrać ten, który odpowiada jego indywidualnym potrzebom.

komplet-zestaw-garnkow-ze-stali-nierdzewnej-altom-design-ricco-7-elementow

 

Klientom, którzy cenią sobie nowoczesny design, warto zaproponować komplet lub pojedyncze garnki z kolekcji Nero marki Altom Design, w przypadku których srebrzysta powłoka została kontrastowo ozdobiona czarną, żaroodporną farbą. Natomiast dla klientów, którzy w naczyniach kuchennych poszukują klasyki, dobrym wyborem będą garnki nierdzewne Altom Design Vito lub Fabio.

Garnki nierdzewne ? na co zwrócić uwagę?

Garnki, wykonane ze stali nierdzewnej ułatwią nam przygotowanie zdrowych posiłków. Podczas gotowania naczynia nie wchodzą w reakcję z żywnością i nie pochłaniają zapachów. Trzeba jedynie pamiętać, żeby nie wykorzystywać ich do przechowywania potraw (szczególnie kwaśnych ? maksymalnie do 48 h).

Ich niezwykle gładka powierzchnia zapobiega namnażaniu się bakterii oraz jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Garnki w całości wykonane ze stali nierdzewnej można bezpiecznie myć w zmywarkach. To wszystko sprawia, że ten właśnie rodzaj garnków jest nadal najczęstszym wyborem klientów. Na co jeszcze zwracają uwagę klienci przy wyborze garnków nierdzewnych?

garnki-ze-stali-nierdzewnej-z-pokrywkami-altom-design-glamour-zestaw-4-garnkow

Nowoczesny design garnków nierdzewnych

Także przy zakupie naczyń kuchennych kierujemy się indywidualnymi upodobaniami. Zachęcający wygląd jest pierwszą cechą, która powinna przykuwać uwagę. Garnki nierdzewne ze względu na swoją stalową powłokę, nabierają bardziej nowoczesnego wyglądu. Dla miłośników takiej stylistyki idealnym wyborem będą garnki Ricco, Glamour oraz Nero od marki Altom Design, które dodatkowo swoim designem, w wyrazisty sposób wyróżniają się na tle innych naczyń.

Wytrzymałość i odporność

Garnki ze stali nierdzewnej odznaczają się niezwykłą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, co minimalizuje ryzyko odkształcenia. Ponadto powierzchnia garnków nierdzewnych jest odporna na przebarwienia, które mogą powodować niektóre przyprawy (np. kurkuma) oraz warzywa.

Wielowarstwowe dno

Jak jest zbudowane i co nam to daje? Pięciowarstwowe dno składa się z pierwszej ściany wykonanej ze stali nierdzewnej, która jest korpusem naczynia. Dalej mamy trzy płytki umieszczone naprzemiennie ? aluminium, żelazo, aluminium, które zapewniają nam akutermiczność garnka. I ostatnia warstwa to kapsel dna wykonany ze stali o doskonałych właściwościach ferromagnetycznych, który umożliwia używanie garnków na kuchenkach indukcyjnych. W garnkach z kilkuwarstwowym dnem bardzo dobrze rozprowadzane jest ciepło, dzięki czemu potrawa przygotowywana jest w doskonałych warunkach. Garnki nierdzewne z grubym dnem to doskonały zakup na lata.

Garnki Nero, Fabio lub Vito od marki Altom Design posiadają pięciowarstwowe dno, które kumuluje ciepło, a następnie oddaje je potrawie ? takie dno nazywane jest akutermicznym. Szybsze przygotowanie potraw oszczędza czas, ale także energię, czyli w rezultacie pieniądze. Ponadto grubość ścianek i dna wpływa na izolację oraz dłuższe utrzymanie temperatury w naczyniu, dlatego znajdująca się w nim potrawa stygnie zdecydowanie wolniej.

Przydatne i przemyślane rozwiązania

W swojej kuchni chcemy mieć rzeczy funkcjonalne, które znacznie ułatwią i skrócą przygotowywanie codziennych potraw. Już taki element jak miarka umieszczona na wewnętrznej ścianie garnka pozwoli szybko i precyzyjnie odmierzyć np. ilość wody potrzebną do ugotowania zupy. Nie ma obawy o to, że miarka w garnkach marki Altom Design wymaże się z biegiem czasu, gdyż jest ona trwale oznaczona na naczyniach. Garnki nierdzewne Vito, Ricco, Fabio czy Nero z powodzeniem można użytkować w piekarniku (bez pokryw), ponieważ ich korpus oraz uchwyty wykonane są ze stali. Ta możliwość czyni garnki nierdzewne bardziej uniwersalnymi, bo nie ma potrzeby przekładania potraw do specjalnego naczynia, aby zapiec je w piekarniku.

Odpowiednie pokrywki

Szklana pokrywka garnków Altom Design wyposażona jest w praktyczny otwór umożliwiający ujście nagromadzonej pary. Ponadto przez szklaną pokrywkę można kontrolować stan przygotowywanych potraw, dzięki czemu częste jej zdejmowanie nie będzie potrzebne. To bardzo istotne przy potrawach, które nie lubią gwałtownych zmian temperatury (obniżenia temperatury gotowanej potrawy przez zdjęcie pokrywki).

zestaw-komplet-garnkow-ze-stali-nierdzewnej-na-indukcje-z-pokrywkami-szklanymi-altom-design-nero-7-elementow

Jak wyczyścić przypalony garnek ze stali nierdzewnej?

Garnek ze stali nierdzewnej oczywiście można przypalić. Jak uratować przypalony garnek, wykorzystując domowe sposoby, czyli to, co akurat mamy w szafce kuchennej? To naprawdę proste ? garnki nierdzewne można czyścić octem, sodą, solą, kwaskiem cytrynowym czy proszkiem do pieczenia. Jak to zrobić? Wystarczy wlać na dno garnka odrobinę octu, zalać wodą, zagotować i zostawić na noc. Rano wylać płyn i delikatnie umyć garnek. Podobnie jest z kwaskiem cytrynowym ? należy wsypać go na dno naczynia, zalać gorącą wodą i zagotować. Z kolei wykorzystując sodę i proszek do pieczenia trzeba zrobić papkę z proszki i niewielkiej ilości wody i zostawić na dnie garnka na kilka godzin, a następnie umyć naczynie.

 

garnki-nierdzewne-altom-design-fabio

Zestawy garnków ze stali nierdzewnej ? zakup na lata

Garnki ze stali nierdzewnej to zakup na długie lata, dlatego klient powinien mieć możliwość wyboru funkcjonalnego oraz ponadczasowego zestawu, który sprawdzi się podczas wielu kuchennych zadań. Warto zainwestować w dobry komplet garnków i świadomie, biorąc pod uwagę powyższe cechy, dokonać zakupu.