8.12.2022

Firma Altom znalazła się w gronie laureatów e-Gazel Biznesu 2022!

Z  przyjemnością informujemy, że firma Altom za działalność sklepu internetowego pięknowdomu.pl znalazła się w gronie laureatów e-Gazel Biznesu 2022, najdynamiczniejszych polskich firm z sektora e-commerce.

 

O rankigu

Jak pisze twórca rankingu – firma Bonnier Business Polska – wydawca dziennika gospodarczego „Puls Biznesu”:

„Kiedy w 2014 r. po raz pierwszy opublikowaliśmy ranking „e-Gazele Biznesu”, wartość rynku e-sprzedaży w Polsce szacowano na 30 mld zł. Potem co roku jego wartość rosła o ponad 20 proc. Handel w sieci rozkwitł na dobre w czasie pandemii — zamknięci w domach byliśmy skazani na taką formę zakupów. W ostatnich dwóch latach rynek rósł w niespotykanym tempie, mimo globalnych zakłóceń w łańcuchach logistycznych.

Przed wybuchem pandemii COVID-19 wartość polskiego rynku e-commerce szacowano na 70 mld zł, dziś jest to już około 100 mld zł, a zakupy w sieci robi ponad 3/4 internautów. Zmiana w przyzwyczajeniach konsumentów, coraz lepszy poziom obsługi oraz coraz szybsza i wygodniejsza dostawa sprawiają, że niektóre sklepy internetowe notują wzrost obrotów sięgający kilkuset procent rocznie.

Właśnie tak dynamicznie rozwijające się firmy e-commerce działające w sektorze MŚP nagradzamy w rankingu „e-Gazele Biznesu” od ośmiu lat (…) Ranking wyróżnia małe i średnie firmy (stąd nazwa nawiązująca do małych, ale bardzo dynamicznych i zwinnych przedstawicieli fauny).”

 

Kryteria rankigu

Udział w rankingu jest bezpłatny i oparty na analizie danych finansowych, takich jak:

  • Przychód w PLN brutto pochodzący wyłącznie ze sprzedaży przez Internet z ostatnich 3 lat kalendarzowych (jeśli firma istnieje krócej – z ostatnich dwóch lat kalendarzowych).
  • Informacja czy firma w ostatnich 3 latach osiągnęła zysk czy stratę
  • Informacja o średniej liczbie przesyłek wysyłanych miesięcznie
  • Informacja o procentowym udziale sprzedaży internetowej w obrocie firmy
  • Dane rejestrowe firmy (m.in. adres, NIP, imię i nazwisko prezesa/właściciela)

Ranking uwzględnia małe i średnie firmy prowadzące handel przez Internet o przychodach w przedziale od 50 tys. PLN do 100 mln PLN w 2021 r., które wykazały w 2021 roku zysk.

Oprócz zysku, firmy muszą również wykazać się wzrostem przychodów za 2021 rok w porównaniu do roku 2020.

W rankingu jest brana pod uwagę procentowa różnica we wzroście przychodów pomiędzy rokiem 2021 a 2020 oraz całkowita wysokość przychodów w 2021 roku.

Ranking dostępny jest tutaj: https://www.pb.pl/egazele/laureaci/

 

Otrzymanie tytułu „e-Gazeli Biznesu” utwierdza nas kolejny raz w przekonaniu, że działania całego zespołu firmy Altom przynoszą efekty i są doceniane, co jest bardzo istotne w obecnej, niełatwej dla nas wszystkich sytuacji.

Z podziękowaniem dla całego zespołu Altom,

Zarząd firmy Altom sp. z o.o. sp.k.