7.07.2021

Kolekcja Honey – porcelana z reliefową dekoracją od Altom Design

Pierwsze ślady dekoracji znajdujemy nawet na najstarszych odnalezionych naczyniach. Potrzeba zdobienia przedmiotów codziennego użytku jest głęboko zapisana w dziejach ludzkości. W ślad za nią idzie potrzeba obcowania z pięknymi przedmiotami, urządzania swego otoczenia nie tylko w sposób funkcjonalny, ale także przyjemny dla oka. Obok dekoracji w formie kolorowej grafiki, najczęściej wykonywane są zdobienia w postaci wypukłych reliefów. Technika wymaga precyzji i niezwykłego kunsztu – i choć znana była już za czasów Dynastii Tang, to po dziś dzień reliefowe dekoracje najczęściej są tworzone ręcznie. Szczególnie pięknie relief prezentuje się na kremowej porcelanie, a jego walory docenić możemy nie tylko w sferze wizualnej, ale także poprzez przyjemny dotyk gładkiej, niemal aksamitnej powierzchni. Jednokolorowe wzory tworzone na klasycznych fasonach opierają się wszelkim sezonowym modom i są ponadczasowe w swej urodzie.

Kolekcja Honey – wyjątkowy plaster miodu

zestaw_honey

Talerz porcelanowy Altom Design kolekcja Honey

Projektanci Altom Design Studio użyli reliefowej dekoracji na porcelanie New Bone China tworząc kolekcję Honey. Zastawa Honey to bardziej nowoczesna odsłona zdobień reliefowych. Inspirowana wzorem plastra miodu, harmonijna dekoracja będzie idealnie pasowała do wnętrz, w których króluje prostota. Wzory zaczerpnięte z natury, w takim minimalistycznym wydaniu to jeden z gorących trendów, chętnie adaptowanych i wykorzystywanych we wnętrzach domów. Ogromną popularnością cieszą się choćby kafelki o heksagonalnym kształcie, bardzo chętnie wybierane do współczesnych kuchni. Dekorowane wzorem plastra miodu naczynia śniadaniowe marki Altom Design są więc z pewnością krzykiem mody. W otoczeniu innych elementów wykorzystujących ten motyw – luster, plakatów, drewnianych półek pozwolą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne, harmonijne wnętrze.

Z Honey śniadania nabierają większego znaczenia!

kubek1_honey

Kubek porcelanowy Altom Design Honey Złota Linia

Warto zwrócić uwagę szczególnie na kubki w tej kolekcji – klienci mają do wyboru dwie pojemności. Standardowy kubek ma pojemność 350 ml, ale można wybrać większy, pękaty, który zmieści nawet 430 ml ulubionego napoju. Wzór plastra miodu na bocznych ściankach pękatego kubka prezentuje się wyjątkowo efektownie. Dla miłośników bardziej wysublimowanych dekoracji proponujemy kolekcję Honey Złota Linia – z finezyjnym, złotym wykończeniem na brzegach naczyń.

Subtelne złoto podbija salony

Golden Honey_szkatułki

Szkatułka szklana Altom Design Golden Honey

Złote elementy odważnie wkraczają do dekoracji wnętrz, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na elementy wyposażenia wprowadzające blask złota w takim designerskim wydaniu. Kolekcję porcelany doskonale uzupełnią szklane szkatułki wykończone elementami w złotym kolorze, czy też wazony ze złotą dekoracją przypominającą plaster miodu. Oryginalna porcelana z odpowiednimi dodatkami wprowadzi do domu dobrą energię, a obcowanie z pięknymi przedmiotami, ich ciepła barwa i dyskretny urok będzie sprzyjał relaksowi.