3.04.2018

Już w sobotę 7 kwietnia, XVI Bieg Europejski

Firma Altom, sponsor strategiczny biegu, wraz z Klubem Sportowym Altom zapraszają w sobotę 7 kwietnia mieszkańców Gniezna i okolic oraz wszystkich sympatyków sportu na Bieg Europejski.

Niepowtarzalny klimat gnieźnieńskiego Biegu Europejskiego i przyjazna trasa o długości 10 km sprawiają, że na każdą kolejną edycję zgłasza się coraz więcej chętnych do startu. W tym roku organizatorzy powiększyli liczbę pakietów startowych do rekordowej liczby 1750 sztuk. Wiosenny bieg jest też uroczystą inauguracją sezonu biegowego, okazją do spotkania w gronie entuzjastów ruchu na świeżym powietrzu oraz pokazaniem Gnieźnianom i Gnieźniankom, że nasze miasto jest aktywne i rozbiegane.

Przed wyścigiem głównym, będą miały miejsce zmagania najmłodszych biegaczy. Organizatorzy przygotowali 200 specjalnych pakietów z oryginalnymi koszulkami dla dzieci, których posiadanie będzie uprawniało do startu w biegu dziecięcym na trasie o długości 200 metrów. Kto wie, może wśród startujących dziewczynek i chłopców nich znajdą się przyszli maratończycy?

konkurs fb bieg europejski.3pngProfil FB Biegu Europejskiego >>

?Firma Altom prowadzi w Gnieźnie działalność biznesową od ponad 25 lat. Klienci w całej Polsce i poza jej granicami znają i kupują nasze produkty do kuchni, jadalni i salonu. Ale rozwijając potencjał firmy, nie zapominamy o naszych korzeniach, o regionie z którego się wywodzimy i miejscu, w którym mieszkamy. Każdego roku część dochodu przeznaczamy na działalność Klubu Sportowego Altom oraz współorganizowanie biegów ulicznych, w tym Biegu Europejskiego. Bieg pokazuje, że wartości europejskie mogą się przenikać i dopełniać z tym, co jest wyjątkowe tu w Gnieźnie, z naszą tożsamością. Sama jestem obecna podczas rozgrywania wyścigu i jestem wzruszona oraz dumna widząc kolejne pokolenia biegaczy, także tych wywodzących się z Altomu, którzy wśród gromkich okrzyków rodziny i przyjaciół pokonują trasę oraz własne słabości!? ? mówi Paulina Żurowska-Wrzesińska ? entuzjastka biegania i v-ce prezes firmy Altom. ?Każdego roku zachęcam, by wyjść z domu i przekonać się na własne oczy, że bieganie i aktywność są zaraźliwe, dają mnóstwo radości i satysfakcji! Warto poczuć atmosferę sportowych zmagań nie tylko rodem z wielkich stadionów, ale tuż obok nas, na ulicach naszego miasta!?

medale

W tym roku XVI już Bieg Europejski będzie rozgrywany pod hasłem ?Teraz Francja!?. ?Jesteśmy szczególnie dumni i zaszczyceni faktem, że Ambasada Francji objęła Honorowy Patronat nad naszą imprezą. Cieszy nas także szybkie tempo zapisów. To dla nas sygnał, że Bieg Europejski jest ceniony i lubiany przez biegaczy, którzy co roku chętnie wracają do Gniezna.? ? tłumaczy Andrzej Krzyścin, dyrektor Biegu Europejskiego w Gnieźnie. Wybór kolejnych europejskich państw na patronów biegu, dodaje wyjątkowego kolorytu i ubarwia atmosferę. Organizatorzy zadbają o specjalną, ?francuską? oprawę – biegacze wystartują w koszulkach z emblematem wieży Eiffla, motyw graficzny pojawi się również na pamiątkowych medalach i gadżetach dla uczestników. Ale idee proeuropejskie wyrażone są nie tylko w formie graficznej, bieg jest okazją do pokazania różnorodności jaka nas otacza, promowania solidarności i równości społecznej oraz idei otwartości.

 

 

 

francuski week

Firma Altom zaprasza również do Sklepu Firmowego na ul. Roosevelta 116a gdzie trwa Tydzień Francuski w ramach którego można kupić wyjątkowe produkty, kojarzone z kuchnią francuską w specjalnych, obniżonych cenach.

Zapraszamy do biegania i kibicowania!