31.03.2017

Już za tydzień 15 Bieg Europejski!

8 kwietnia już po raz piętnasty biegacze staną na linii startu Biegu Europejskiego. Jubileuszowa edycja będzie okazją do przypomnienia tradycji związanej z gnieźnieńskimi biegami oraz przedstawieniem planów biegowych na kolejne lata.  Tegoroczna edycja łączy się z 60. rocznicą podpisania Traktatów rzymskich będących podstawą rozwoju późniejszej Unii Europejskiej.

?Teraz Włochy? to hasło i motyw przewodni 15 Biegu Europejskiego. Zielono ?biało-czerwone barwy królują na tegorocznych materiałach biegowych:  koszulkach i medalu, które emanują włoskim stylem.

Już po raz 15 firma Altom wspiera i patronuje zmaganiom biegaczy na ulicach Pierwszej Stolicy. Wspólnie z Klubem Sportowym Altom promujemy nasze miasto, a przede wszystkim zdrowy tryb życia i aktywność  fizyczną, która znajduje coraz większą grupę amatorów. Cieszy nas że właśnie taka forma aktywności zbiera coraz większą grupę mieszkańców Gniezna i okolicy.

 

 

W planie całej imprezy nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Zorganizowany zostanie Bieg przedszkolaka, któremu zawsze towarzyszą duże emocje nie tylko wśród dzieci ale i rodziców.  Start do Biegu Przedszkolaka odbędzie się o godzinie 15:30. Nie będą prowadzone wcześniejsze zapisy. Przed biegiem, od godz. 15:10 przy bramie startu będą wydawane koszulki, w których pobiegną przedszkolaki.

Podczas imprezy biegowej Fundacja Udaru Mózgu po raz kolejny zorganizuje kampanie ?ZapoBiegam Udarowi Mózgu?. Dla promowania kampanii, drużyna biegowa fundacji bierze udział w wybranych imprezach biegowych na terenie całego kraju. W tym roku przedstawiciele FUM zawitają do Gniezna.

MAPA

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, ze sobota będzie pięknym słonecznym ciepłym dniem. Warto wykorzystać ten czas na wspólny spacer na gnieźnieński rynek i kibicowanie biegaczom, którzy zawitają do Pierwszej stolicy. Serdecznie zapraszamy na gnieźnieński rynek już od wczesnych godzin popołudniowych. Start i meta biegu na gnieźnieńskim rynku. Startujemy o godz. 17:00. Do zobaczenia!

Zobacz więcej na http://www.biegeuropejski.pl/