25.10.2019

MariaPaula Moderna – 5 fason porcelany na 5 urodziny marki!

Zestaw kawowy dla 6 osób porcelana MariaPaula Moderna Gold ze złotym zdobieniem 21 elementów

Tak, minęło już pięć lat od pojawiania się na rynku pierwszego autorskiego fasonu porcelany MariaPaula! Wszystkie nasze kolekcje są efektem współpracy pasjonatów porcelany, doceniających jakość i niepowtarzalny charakter tego tworzywa. Autorzy poszczególnych kształtów to ludzie obdarzeni niecodzienną wrażliwością na piękno i szlachetne właściwości surowca. Wieloletnie doświadczenie i zamiłowanie do porcelany, sprawiło, że każdy kolejny fason jest wyjątkowy.

Twórcy projektu

?Porcelana jest moją pasją. Od blisko 30 lat firma Altom, której jestem właścicielem, wprowadza na rynek porcelanę światowych marek. Zawsze najbardziej ceniłem rodzimą, polską produkcję, szanując jej tradycję i dorobek. Decydując się na wprowadzenie nowej marki i fasonu porcelany, było dla mnie oczywiste, że od projektu po produkcję, realizujemy to w Polsce. Tworząc kolejne fasony i dekoracje porcelany MariaPaula zapraszamy do współpracy cenionych artystów i projektantów, dla których użytkowość produktów jest tylko pretekstem do stworzenia pięknej formy.?- podkreśla Waldemar Żurowski – Prezes firmy Altom oraz pomysłodawca projektu MariaPaula. Dziś, świętując 5 urodziny MariaPaula mamy dla Państwa kolejny prezent ? nowy fason Moderna, który powstał pod czujnym okiem Pana Mariusza Wolińskiego. Co projektant myśli o dzisiejszym rynku porcelany? ?Czas spektakularnych stylizacji już dawno minął. Dziś atutem zastawy stołowej są kształty i dekoracje, które nadają porcelanie zupełnie nowe oblicze. Możemy komponować spośród geometrycznych, roślinnych wzorów czy biomorficznych motywów kwiatowych. Każdy fason czy dekoracja to osobna historia, w której z pewnością uczestniczy jej użytkownik .?

MariaPaula Moderna ? ponadczasowa elegancja w fantazyjnym kształcie

Moderna to niezwykły design. Przy projektowaniu wykorzystano szlachetne materiały i organiczne kształty. Łamiąc stereotypy, twórcy fasonu połączyli ze sobą kwadratowe talerze z owalami oraz klasyczną okrągłą formą. Różnorodne, geometrycznie bryły oraz opływowość elementów, idąc ze sobą w parze, zaowocowały porcelaną, która stylistyką nawiązuje do estetyki połowy XX w. Moda na ceramikę z lat 50. i 60. to nie tylko owoc retro-manii, ale również efekt rosnącej świadomości Polaków w dziedzinie wzornictwa. MariaPaula Moderna to powrót do korzeni, ale na zasadzie mądrej kontynuacji, dopasowanej do naszych czasów.

Porcelana polska MariaPaula Moderna Biała

 

Zdobienie porcelany złotem czy platyną to etap produkcji wymagająca udziału wprawnego specjalisty. Tylko idealne ruchy pędzla pozwalają na uzyskanie perfekcyjnego wzoru. Do dekorowania porcelany MariaPaula używamy prawdziwego złota, które nakładamy z niezwykłą dokładnością. Efekt szlachetnego blasku, w kolekcji Moderna, uzyskany został przez wykończenie porcelanowych elementów linią złota, znacznie szerszą niż w przypadku innych kolekcji.  Doskonale podkreśla ona zróżnicowane, nieregularne kształty zastawy.

Polska porcelana MariaPaula Moderna Gold

Polska produkcja

Polacy chętnie otaczają się rodzimymi produktami. Powierzenie produkcji porcelany MariaPaula Polskim Fabrykom Porcelany Ćmielów i Chodzież to gwarancja jakości i piękna, które pozostaną z użytkownikiem przez długie lata.

Porcelana ?szyta na miarę?

Możliwość zakupu pojedynczych elementów porcelany MariaPaula Moderna pozwoli dopasować wielkość zastawy stołowej do Twoich potrzeb oraz mieszać i zestawiać ze sobą różne kształty talerzy. Łączenie geometrycznych form jest bardzo modne. Zestawiając odlewy, o oryginalnym kształcie, z okrągłymi i kwadratowymi talerzami stworzysz spektakularną aranżację na swoim stole. Osoby ceniące bardziej uporządkowane stylizacje mogą postawić na jeden kształt talerzy, jednocześnie zostawiając sobie możliwość wprowadzenia odrobiny szaleństwa do aranżacji? w przyszłości. Możesz również skorzystać z oferty gotowych serwisów obiadowych i kawowych przeznaczonych dla 6 osób lub małych zestawów upominkowych. Te kompletne propozycje zapakowane zostały w kolorowe kartony dzięki czemu możesz ofiarować je bliskiej osobie jako gustowny prezent. Wystarczy trochę wstążki, bilecik i upominek gotowy.

Kup w sklepie internetowymDla klientów indywidualnych Kup w hurtowni internetowejDla podmiotów gospodarczych