5.08.2019

Patelnia do zadań specjalnych

Patelnia grillowa z powłoką nieprzywierającą Altom Design Natura Dark na gaz i indukcję 28 cm

Grill to przede wszystkim przepis na udane spotkanie towarzyskie. Kochamy grillowanie za swobodną atmosferę spotkań na świeżym powietrzu oraz przyjemność przygotowywania prostych dań na ruszcie. Chętnie wykorzystujemy różnego rodzaju mięsa, ale nie stronimy też od ryb czy warzyw. Grillowane potrawy kojarzą nam się przede wszystkim z latem. Bo to właśnie wtedy słoneczna pogoda zachęca nas do spotkań w ogródkach. Przepyszne barbecue możemy jednak serwować przez cały rok. Pomoże nam w tym specjalna patelnia grillowa.

Nie tylko w ogródku

Patelnia grillowa daję nam namiastkę dań pieczonych na brykiecie drzewnym. Na takiej patelni możemy grillować o każdej porze roku i w każdych warunkach pogodowych. Naczynie powinno być pokryte wewnątrz powłoką NON-STICK doskonałej jakości, do której nie przywierają potrawy. Umożliwia ona przygotowanie smacznych i zdrowych posiłków przy użyciu minimalnej ilości tłuszczów. Bardzo ważne, aby miała ona również odpowiednią grubość. Powierzchnia NON-STIC w naczyniach VALDINOX składa się z wielu warstw, dzięki czemu jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwo się czyści. Wystarczy bieżąca woda i delikatny płyn do mycia.

Patelnia grillowa wyposażona jest w ryflowaną powierzchnię, dzięki której wytopiony tłuszcz nie wsiąka w potrawę, a zbiera się zagłębieniach naczynia. Specjalne wylewki umożliwiają odlanie nadmiaru tłuszczu nawet w trakcie smażenia. Wszystkie patelnie grillowe w ofercie Altom posiadają kwadratowy kształt. W ten sposób powiększyliśmy powierzchnię, którą można wykorzystać do smażenia sporej porcji mięsa lub warzyw. Rozgrzany olej czy masło ma skłonności do pryskania. Aby ochronić nasze dłonie wszystkie patelnie grillowe mają podwyższone brzegi, które zapobiegają rozpryskiwaniu się tłuszczu.

Patelnia grillowa z powłoką nieprzywierającą na indukcję Valdinox Rock 28 cm

Dwie potrawy w jednym naczyniu

Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i energię na przygotowanie złożonego posiłku skorzystaj z wyjątkowej patelni dzielonej. Naczynie posiada część grillową ze żłobieniami i oddzieloną powierzchnię o gładkim dnie. Podzielona płaszczyzna umożliwia jednoczesne smażenie lub odgrzewanie dwóch potraw o różnych właściwościach. W efekcie oba składniki posiłku będą jednakowo gorące, przy czym smaki i aromaty nie wymieszają się. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy również tą samą potrawę smażyć na maśle i oleju, w zależności od gustu domowników lub ich predyspozycji zdrowotnych. Dzięki tej specjalnej patelni przygotujemy poszczególne składniki posiłku w jednym naczyniu, w tym samym czasie.

Patelnia grillowa dwudzielona Altom Design

Domowe grillowanie to świetna okazja do testowania nowych przepisów kulinarnych, a także specjalistycznych naczyń kuchennych, które zaprojektowaliśmy, aby ułatwić Twoją pracę.