25.10.2022

Świętowanie na sportowo – zbliża się Bieg Niepodległości w Gnieźnie!

Tradycją dla wielu Polaków stało się aktywne świętowanie odzyskania przez nasz kraj wolności. Nie inaczej jest w Gnieźnie, gdzie 11 listopada odbędzie się kolejna edycja Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości na dystansie 10km, aby celebrować ten ważny historycznie dzień na sportowo.

Spotkamy się w jednym z głównych miejsc pierwszej stolicy – przy Katedrze znajdującej się na Wzgórzu Lecha, by tam wziąć udział w wyjątkowej, sportowej imprezie upamiętniającej nasze największe narodowe święto.
Dla wielu biegaczy udział w Gnieźnieńskim Biegu Niepodległości to obowiązkowy punkt w kalendarzu. Pierwsza Stolica przyciąga zawodników niesamowitą atmosferą biegu, trasą głównymi ulicami miasta, radosnym dopingiem mieszkańców i wyjątkową oprawą.

Przygotowano bieg na dystansie 10 kilometrów tak, aby każdy pasjonat biegania mógł uczcić ten dzień wspólnie z innymi biegaczami – również Ci, którzy niedawno rozpoczęli przygodę z bieganiem. Organizatorzy ze względu na ogromne zainteresowanie, dwukrotnie zwiększali limit miejsc. W tym roku dostępnych było ich aż 500! W ramach opłaty startowej uczestnicy otrzymają numer startowy, koszulkę, wyjątkowy medal, a także prezent od sponsora biegu – firmy Altom – bon zniżkowy do sklepu firmowego i pamiątkowy kubek. Trasa przebiega głównymi ulicami Gniezna, a więc na każdym jej fragmencie biegacze mogą liczyć na gorący doping licznych kibiców.

mapa

Prawdziwe biegowe święto – spotkajmy się 11 listopada w Gnieźnie!

Impreza jest pełna symboliki, a sam start biegu następuje o godz. 11:11. Uczestnicy będą biec w biało-czerwonych koszulkach startowych, dzięki czemu mogą poczuć jedność z innymi biegaczami, a także symbolicznie uczcić pamięć o bohaterach Niepodległej. Wśród kibiców mile widziane są stroje, flagi oraz gadżety upamiętniające nasze barwy i symbole narodowe. Każdy z tych elementów tworzą tę niezwykłą i podniosłą atmosferę i uświetnią nasze narodowe święto – dzień dumy każdego Polaka.

Gnieźnieński Bieg Niepodległości – zapisy
Zapisy na Gnieźnieński Bieg Niepodległości zostały już zamknięte. Zapraszamy wszystkich do wspólnego kibicowania. Do zobaczenia na trasie 11 listopada!