20.04.2015

Wrocławianin zwycięzcą!

XIII Bieg Europejski już za nami. Po raz kolejny ulicami Gniezna biegacze zmierzyli się na dystansie 10 km. Aż 1200 zawodników znalazło się na linii startu, a ukończyło bieg w wymaganym czasie 1086 zawodników. Na ostatnich kilometrach zaciętą walkę stoczył Arkadiusz Gardzielewski z Wrocławia i Gilbert Kipkosgei z Kenii. W rezultacie lepszy okazał się wrocławianin, który pokonał Kenijczyka o trzy sekundy z wynikiem 29:40, zwyciężając jednocześnie tegoroczny Bieg Europejski. Ze wszystkich zawodniczek, najlepszą była Sheila Kiplagat z Kenii, która z wynikiem 34:57 zameldowała się jako 19. na mecie. Wśród gnieźnian, których w tegorocznym biegu wystartowało 345, najlepszy był Patryk Łukaszewski z czasem 33:18.

Wśród biegaczy Klubu Altom najlepszym zawodnikiem okazał się Klaudiusz Kozłowski przecinając metę jako 15 z czasem 34:14. Jak co roku wśród uczestników biegu nie mogło zabraknąć Prezesa Firmy Altom Pana Waldemara Żurowskiego, który nie tylko promuje i wspiera finansowo całe wydarzenie, ale również aktywnie w nim uczestniczy. Nasz czołowy zawodnik z numerem 500 zakończył bieg w rewelacyjnym czasie 54:23. Gratulujemy!

Każdy z biegaczy na mecie otrzymał pamiątkowy medal, a ostatnich zawodników eskortowała kawalkada samochodów firmowych Altom. Wszystkim uczestnikom i kibicom serdecznie gratulujemy za udział!

Do zobaczenia za rok!
 klubaltom.pl