20.07.2023

Altom – Wspieramy lokalne inicjatywy, ponieważ nasze pochodzenie jest dla nas ważne

Jako firma z Gniezna, Altom zawsze kładzie duży nacisk na zaangażowanie w regionalne aktywności. Uważamy, że nasze pochodzenie i korzenie stanowią fundament sukcesu jaki osiągnęliśmy i chcemy odwdzięczyć się za ten wkład, pracując z lokalną społecznością.

Tradycją dla nas jest już regularne wspieranie Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. Zawsze bardzo się cieszymy kiedy nasze produkty stają się częścią kreatywnych warsztatów. Z uznaniem i radością obserwujemy jak twórcze prowadzące oraz uczestnicy zajęć używają Altomowych produktów do tego by coś, co było w ich wyobraźni urzeczywistniło się.

 

Prócz regularnych działań, chętnie angażujemy się także w bieżące wydarzenia lokalne. W czerwcu wzięliśmy udział w pikniku zorganizowanym przez Bibliotekę Miejską w Gnieźnie. Przekazaliśmy fanty na to wydarzenie, które zgromadziło wielu gnieźnian. Jesteśmy przekonani, że książki i czytanie mają ogromną moc, która inspiruje, rozwija wyobraźnię i wpływa na rozwój naszej społeczności.

 

Promowanie rodzinności i aktywnego spędzania czasu ma dla nas bardzo duże znaczenie, dlatego zaangażowaliśmy się rajd organizowany przez delegaturę gnieźnieńską Automobilklubu Wielkopolskiego. Sklep firmowy Altom był partnerem tego wydarzenia, które skupiło zarówno pasjonatów motoryzacji, jak i rodzin szukających wspólnych przygód.

 

Festiwal Wyobraźni organizowany przez gnieźnieńskie Centrum Kultury eSTeDe to kolejne wydarzenie, które otrzymało nasze pełne wsparcie. Staliśmy się partnerem tego festiwalu, który dał możliwość zaprezentowania swoich talentów artystom. Festiwal był pełen magii, kreatywności, inspirujących uczestników i wykonawców, a my jesteśmy dumni, że mogliśmy przyczynić się do jego sukcesu.

 

Altom udziela się nie tylko materialnie. Nasi pracownicy również chętnie pod firmową banderą, biorą udział w różnorakich przedsięwzięciach – napawa nas to wielką dumą! Altomowi cykliści zaangażowali się w rywalizację w ramach inicjatywy „Rowerowa Stolica Polski”, organizowanej jako część projektu Aktywne Miasta – przez Urząd Miasta w Bydgoszczy. Wkład naszej załogi w to przedsięwzięcie w dużej mierze pozwolił gnieźnieńskim rowerzystom na uzyskanie 3 miejsca w rankingu ogólnopolskim.

Angażujemy się także szeroko w organizację biegów ulicznych. Bieg Europejski, Bieg Lechitów, a także Bieg Niepodległości to imprezy cykliczne, które są stałym elementem gnieźnieńskiego kalendarza sportowego.

W kulturze biegania udzielamy się od wielu lat, aktywizując w tym zakresie naszych pracowników, jak i lokalną społeczność. Z inicjatywy kilku pasjonatów biegania, oraz Zarządu firmy Altom, 12 czerwca 2002 roku powstał Klub Sportowy Altom.  Nasi zawodnicy są w różnym wieku i reprezentują różne zawody, łączy ich wspólna pasja do biegania i wartości, jakie niesie w sobie kultura fizyczna.


Wywodzimy się z Gniezna i pragniemy przyczynić się do jego rozwoju. Jesteśmy dumni z naszych korzeni i czujemy się zobowiązani do kontynuowania wspierania lokalnych inicjatyw, które mają pozytywny wpływ na życie mieszkańców miasta. Stąd naturalne jest zaangażowanie w inicjatywy takie jak rajdy, pikniki, czy festiwale organizowane na poziomie lokalnym.