9.04.2018

XVI Bieg Europejski za nami

Sobota 7 kwietnia dla całej społeczności Altomu to było prawdziwie święto sportu. W promieniach wiosennego słońca po raz 16. wystartował ulicami Gniezna Bieg Europejski, a tym samym zainaugurowaliśmy kolejny sezon biegowy. W tym roku na starcie pojawiło się 1539 zawodników, którzy do pokonania mieli trasę liczącą 10 km. Wśród startujących nie zabrakło oczywiście zawodników Klubu Sportowego Altom.

Firma Altom niezmiennie od pierwszej edycji jest sponsorem Biegu i aktywnie wspiera KS Altom w organizacji imprezy. Emocje na trasie, gromki doping kibiców oraz zmagania zawodników z czasem i warunkami na trasie to dla nas zawsze najlepsza nagroda.

Z przyjemnością i dumą nagrodziliśmy zestawami wyposażenia domu marki Altom Design najlepszych na mecie Gnieźnian i Polaków. Firma Altom ufundowała również nagrodę specjalną dla zawodników z naszego Klubu Altom, którzy zameldowali się na mecie z najlepszym wynikiem. Oprócz nagród na wszystkich zwycięzców w swoich kategoriach czekały wyjątkowe statuetki w formie Wieży Eiffla, nawiązujące do patrona biegu, jakim w tym roku była Francja.

Ostatecznie najlepszym zawodnikiem XVI edycji Biegu Europejskiego okazał się być Tomasz Grycko z UKS Bliza Władysławowo, z czasem 29:39. Tuż za nim uplasował się Joseph Mutwanthei Mumo z Kenii (30:08), a trzeci był Arkadiusz Gardzielewski z WKS Śląsk Wrocław (30:18). Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Paulina Kaczyńska z WMLKS Pomorze Stargard z rezultatem 33:30. Na drugim miejscu na mecie zameldowała się Aleksandra Brzezińska z MKL Toruń Brzeziński Run Club (34:24), a trzecia była Marina Nemchenko z Profrun Kharkiv na Ukrainie (34:56). Wśród gnieźnian najlepszy wynik uzyskał Patryk Łukaszewski, który na mecie zameldował się z czasem 33:17.

Nie mniejsze emocje towarzyszyły biegom przedszkolaków, którzy z pełnym poświęceniem i zaangażowaniem rozgrywali wyścig na trasie dziecięcej. Tu właśnie dopełnia się prawdziwa idea biegów ? propagowanie pozytywnych wzorców i wartości związanych ze sportem i aktywnością fizyczną.

Słoneczna pogoda i budząca się do życia przyroda wyjątkowo sprzyjały w tym roku zmaganiom sportowym. W takim dniu każdy kto miał przyjemność obserwować biegaczy, mógł poczuć pozytywną energię, radość i poczucie jedności, jakie biły od sportowców. Wszyscy możemy się od nich uczyć doskonałej organizacji czasu, samodyscypliny i pozytywnego nastawienia do życia. A wszystkich, którzy poczuli tą niezwykłą energię zapraszamy do wstąpienia w szeregi KS Altom oraz uczestniczenia w darmowych, czwartkowych treningach lekkoatletycznych, organizowanych przez klub oraz GOSIR. Więcej informacji na facebooku: https://pl-pl.facebook.com/KlubAltom/