27.05.2021

Zapraszamy na XVIII Bieg Europejski – już 29 i 30 maja!

XVIII Bieg Europejski w rytmie węgierskich czardaszy!

Jeszcze tylko 2 dni dzielą nas od jednej z największych imprez sportowych w Gnieźnie. Już w najbliższą sobotę i niedzielę tj. 29 i 30 maja br. startuje XVIII Bieg Europejski,
który niezmiennie już od pierwszej edycji wspiera i sponsoruje firma Altom.

Ogromnie cieszy i motywuje nas fakt, że gnieźnieński Bieg Europejski ma swoich stałych zwolenników, w tym między innymi czołowych biegaczy z Polski i z zagranicy. Po cichu liczmy na to, że w tym roku pomimo trudności związanych z wciąż niestabilną sytuacją epidemiczną w naszym kraju oraz zmieniającymi się obostrzeniami, uda nam się po raz kolejny zarazić pasją do biegania nowych zawodników.

IMG_9075-906x517

Uwaga – zmieniamy formułę biegu!

Mając na uwadze względy bezpieczeństwa oraz pragnąc zapewnić komfort wszystkim zawodnikom, w tym roku zdecydowaliśmy się na zmianę formuły tegorocznego biegu.

XVIII Bieg Europejski odbędzie się w formule „open track” i będzie to dwudniowy Festiwal Biegowy. Oznacza to, że każdy uczestnik będzie mógł w wygodnym dla siebie czasie, między godz. 10:00 w dniu 29 maja, a godz. 18:00 następnego dnia, tj. 30 maja – przebiec wyznaczoną trasę biegu z oficjalnym pomiarem czasu. To uczestnik, sam zdecyduje czy pobiegnie wcześnie rano, w ciągu dnia czy w nocy. Dzięki temu unikniemy nadmiernego gromadzenia się zawodników w jednym czasie.

Trasa biegowa będzie wiodła wokół Jeziora Winiary i obejmowała ona będzie 10 km, tj.: 4 pętle wokół akwenu (każda po 2,5 km długości). Start i meta ulokowane zostaną w rejonie plaży.

Dla zawodników, którzy zdecydują się na udział w XVIII BE w innym miejscu niż wyznaczone przez organizatora, konieczne jest zarejestrowanie śladu swojego biegu i przesłanie go do serwisu datasport.pl do dnia 13 czerwca. Rejestracja śladu może być przeprowadzona na kilka różnych sposobów. Dokładne wskazówki zainteresowani znajda w regulaminie biegu.

 

Węgry motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia

Tegoroczny bieg organizujemy pod hasłem „Teraz Węgry” i zapraszamy w krainę czardaszy, ostrej papryki, słodkiej nuty tokaju oraz braterskiej duszy naszych węgierskich przyjaciół.

Stąd też węgierskie symbole pojawią się zarówno na koszulkach zawodników, jak i na medalach pamiątkowych. Zależy nam na tym, żeby wydarzenie to nabrało nie tylko waloru sportowego, ale również edukacyjnego co niewątpliwie wyróżnia je na tle innych imprez biegowych na dystansie 10 km w Polsce.

plakat-A2-XVIII-BE-2021

 

Przedszkolaki STARTują w niedzielę

Rodzinne bieganie to idealna okazja, by spędzić razem miło czas, zaszczepić w dziecku sportowe wzorce i wartości związane z aktywnością fizyczną. Dlatego w niedzielę tj. 30 maja zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym do wzięcia udziału w Biegu Przedszkolaka, który odbędzie się na stadionie hokejowym przy ul. Sportowej w Gnieźnie. Najmłodsi uczestnicy biegu, będą mieli do przebiegnięcia dystans ok. 200 metrów (samodzielnie bądź w asyście rodziców). Taka odwaga, wysiłek i dzielność zasługują na nagrody, dlatego dla każdego uczestnika Biegu Przedszkolaka, przygotowaliśmy pamiątkową koszulkę, dyplom okolicznościowy oraz słodkie upominki.

Dlaczego warto biegać?

Bieganie to najprostsza forma aktywności fizycznej i sposób na utrzymanie w dobrej kondycji całego organizmu. Dzięki wysiłkowi fizycznemu nasz mózg uwalnia endorfiny, które są odpowiedzialne za odczuwanie przyjemności. Dlatego bieganie zmniejsza napięcie i pozwala się zrelaksować.

Każdy kto miał przyjemność obserwować biegaczy, na pewno czuł ich pozytywną energię, radość i poczucie jedności. Ale bieganie to nie tylko sama przyjemność, to również wartości, którymi chcemy dzielić się z innymi. Dlatego z ogromną satysfakcją firma Altom wspiera sport, który łączy pokolenia, wszystkie grupy społeczne i zawodowe oraz przełamuje wszelkie bariery.

Wszystkich, którzy chcą doświadczyć tej pozytywnej energii i jedności – zapraszamy już w najbliższą sobotę i niedzielę tj. 29 i 30 maja! Czekamy na Was na STARCIE XVIII Biegu Europejskiego!

 

Oficjalna strona wydarzenia – www.biegeuropejski.pl

800x200