22.05.2019

Zieleń w miejskiej dżungli

Kolekcja porcelany Altom Design Urban, miksuj i łącz

W codziennym, wielkomiejskim pędzie, w szklanych biurach, w murach naszych domów tęsknimy za naturą. Projektanci zachęcają nas do tworzenia zielonych ogrodów na parapetach, balkonach, a nawet dachach domów, by otoczyć nas zieloną energią roślin. Miejską dżunglę tworzą rośliny w donicach, ale także te na naczyniach czy tkaninach, jakimi wypełniamy wnętrza.

Nie ma nic bardziej naturalnego i bliższego człowiekowi niż przyroda, ani piękniejszego dodatku do wnętrz niż rośliny. Wielki powrót roślin doniczkowych do naszych wnętrz, oznacza również wielką popularność zieleni. Od lat wiadomo, że kolor ten działa na człowieka uspokajająco, jak spacer po lesie… Soczyste, zielone dodatki we wnętrzach tworząc prawdziwe, zielone wyspy i pozwalają poczuć bliskość przyrody nawet w sercu wielkiego miasta.

Stwórz swojDesery w kolekcji porcelany Urban od Altom Designą własną księgę dżungli

Urban jungle, wbrew pozorom, nie jest stylem przeznaczonym wyłącznie dla odważnych. Nie musimy zmieniać wszystkiego i nie potrzebujemy wielkiego budżetu. Wystarczy kilka wyrazistych elementów roślinnych aby całkowicie odmienić wnętrze kuchni czy salonu. Okazałe liście bananowców, palm oraz charakterystyczne monstery, pięknie komponować będą się ze stonowanymi barwami ziemi, a także z naturalnym drewnem, tworząc harmonijną całość. Kolekcje Urban marki Altom Design pozwolą stworzyć wyjątkowe wnętrze, które przeniesie cię bliżej natury i pozwoli się zrelaksować. Stwórz klimat, który poprzez swoje kojące działanie, będzie sprzyjał odpoczynkowi.

Porcelana New Bone China w odcieniu głębokiej szmaragdowej zieleni będzie wstępem do udanej metamorfozy każdego pomieszczenia. Błyszczącą porcelanę oraz dodatki z wyrazistymi wzorami roślinnymi uzupełnij produktami w bardziej stonowanych odcieniach. Naczynia Urban White, Sand i Grafit posiadają matową, prążkowaną fakturę, która będzie stanowiła doskonałą przeciwwagę dla lśniących elementów. Pierwotna w formie i kolorystyce powierzchnia jest wyrazem powrotu do natury oraz myślą przewodnią najnowszych trendów wnętrzarskiej mody. Kolory ziemi dają ukojenie i pozwalają odpocząć od codziennego pędu, przywodzą na myśl rozgrzany piasek pustyni, pień drzewa albo surowy kamień. Prążkowana struktura przypominająca sztruks, nadaje chłodnym, matowym barwom ziemi nieco miękkości.

Kolekcja porcelany Urban Gold od Altom Design

Obrusy i tkaniny domowe w kontrastujących barwach zieleni, będą idealnym tłem do naturalnej aranżacji.

Modny trend – miksuj i łącz

Czasami, żeby stworzyć interesującą aranżację, warto puścić wodze fantazji i złamać ogólnie przyjęte zasady kompozycji. Połączyć przedmioty codzienne z eleganckimi albo nowoczesne ze stylowymi vintage. Łączyć ze sobą wzory geometryczne i kwiatowe, czarno-białe z kolorowymi. Bawić się deseniami i odcieniami, aby odświeżyć wnętrze. Stylistyczny miks to pomysł na modną aranżację stołu. Ożywisz swój serwis porcelanowy dodając do niego choćby jeden nowy, wyrazisty element w modnym wzorze. Aby połączenie dało pożądany efekt, elementy układanki musi łączyć jakiś wspólny motyw, na przykład tonacja kolorystyczna.

Porcelanowa kolekcja Altom Design Urban

Miksuj i zmieniaj wnętrza z marką Altom Design!

Kolekcja Urban marki Altom Design dostępna jest w sklepie internetowym pieknowdomu.pl oraz w dobrych sklepach z wyposażeniem kuchni i salonu.

Kolekcja porcelany Altom Design Urban Jungle i Urban Sand