27.05.2020

Jak zmieniły się nasze zakupy w dobie koronawirusa?

W ostatnich miesiącach sytuacja zmusiła prawie wszystkich do pozostania w domu. W konsekwencji zmieniły się nasze codzienne obowiązki i sposób organizacji przestrzeni w domach oraz formy spędzania czasu. Jedną z widocznych zmian jest fakt, że dużo więcej pieczemy i gotujemy w domu, czego dowodem jest między innymi aż trzykrotny wzrost popytu na drożdże piekarskie. Wzrost zainteresowania domowymi wypiekami widać także po trendach w wyszukiwarce Google oraz liczbie tematycznych postów w mediach społecznościowych. Instagram i Facebook wypełniły się zdjęciami domowej pizzy, chleba na zakwasie czy apetycznymi słodkościami.

Co się zmieniło?

Ograniczony dostęp do sklepów oraz konieczność dystansowania społecznego spowodowały, że klienci w ostatnim czasie dokonują jednorazowo większych zakupów spożywczych, a w konsekwencji przechowują w domach większe zapasy. Wśród produktów, które najczęściej gromadzimy są przede wszystkim: mąka, cukier, makaron, ryż i kasza, a więc produkty i półprodukty sypkie.

Nowe zasady higieny jakie stosujemy powszechnie, to m.in. mycie lub dezynfekowanie wszystkich artykułów przyniesionych ze sklepu. Nie zawsze jest to możliwe, a trudność sprawiają zwłaszcza torebki papierowe. Z tego powodu produkty takie jak mąka czy cukier, od razu po powrocie z zakupów przesypujemy z papierowych opakowań bezpośrednio do kuchennych pojemników, a opakowania wyrzucamy. Stąd wynika wyraźny wzrost zapotrzebowania na puszki, słoiki i wszelkiego rodzaju opakowania do produktów sypkich. Warto wykorzystać ten trend zakupowy i oferować klientom pojemniki kuchenne, eksponując je w miejscach łatwo dostępnych, sprzyjających zakupom impulsowym.

0203018103pwd_1_1

Na zdjęciu: Pojemnik szklany w kratkę Altom Design 1300 ml. Link do produktu >>

Jakie produkty są popularne?

Pojemniki do przechowywania znajdujące się w naszej ofercie, możemy podzielić na dwie podstawowe grupy – opakowania szklane i pojemniki z nowoczesnych tworzyw sztucznych. Jakie właściwości charakteryzują opakowania szklane? Przede wszystkim są one niezwykle higieniczne i szczelne. Gładka powierzchnia szkła ma właściwości antybakteryjne, nie sprzyja rozwojowi bakterii i drobnoustrojów. Szkło jest jest jedynym nieszkodliwym materiałem opakowaniowym, zapewniającym bezpieczeństwo zdrowotne. Nie zawiera szkodliwych substancji ani konserwantów. Jego ogromną zaletą jest zachowanie naturalnych walorów zapachowo-smakowych przechowywanego produktu. Szkło nie wchodzi w reakcję chemiczną z produktami spożywczymi, jest wiec całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia.

Słoiki kuchenne mają także zalety praktyczne – są łatwe do umycia i utrzymania w idealnej czystości. Nawet po długotrwałym użytkowaniu nie niszczą się i zachowują niezmienną formę. Przejrzyste pojemniki ułatwiają identyfikację zawartości, co podczas codziennego przygotowywania posiłków pomaga szybko odnaleźć w szafce właściwy składnik.

W ofercie Altom Design znajduje się szeroka gama słoików do przechowywania, które zaspokoją różne potrzeby i preferencje klientów. Dużym powodzeniem wśród klientów cieszą się zakręcane słoiki ze szklanymi pokrywami.  Metaliczne wykończenia i proste, reliefowe dekoracje nadają im nowoczesnego charakteru, który świetnie współgra z wyposażeniem kuchni oraz sprzętami AGD ze stali nierdzewnej.

Jeśli ktoś woli w kuchni wykończenia w ciepłej kolorystyce – polecamy pokrywy w odcieniu różowego złota. Są wyjątkowo oryginalną propozycją, po którą sięgają miłośnicy stylowych aranżacji wnętrz.

sloik-do-przechowywania-pojemnik-na-produkty-sypkie-szklany-kwadratowy-z-pokrywa-altom-design-1-5-l-0503002191pwd

Na zdjęciu: Słoik kwadratowy z pokrywką 1,0 L. Link do produktu >>

Praktyczne i lubiane są także hermetyczne słoiki zamykane na klips. Pękate kształty i różnorodne pojemności pomogą znaleźć dla nich wszechstronne zastosowanie w każdej kuchni. Do przytulnych kuchni w stylu rustykalnym również oferujemy kilka ozdobnych słoików, z dekoracyjnymi pokrywami z uszczelką, które są bardzo wygodne w użytkowaniu. Mogą mieć proste lub żłobione ścianki, albo pokrywę ceramiczną w kolorze ecru, z ozdobnym sercem. Szczególnie polecamy pękate słoiki – beczułki, z wypukłą dekoracją, które będą charakterystyczną ozdobą kuchennego blatu.

Spora grupa klientów od szklanych słoików woli nowoczesne puszki o oryginalnym wzornictwie. Kolorowe puszki mogą mieć dekorację minimalistyczną, designerską, albo bardziej rustykalną czy w stylu vintage.  Oryginalne i zróżnicowane wzornictwo pomaga dobrać dekorację do charakteru wnętrza i uczynić z pojemników spożywczych ozdobę kuchni. Miły dla oka detal ma więc zarówno praktyczny, jak i dekoracyjny charakter. Szczelne zamknięcie zapobiega wietrzeniu, dzięki czemu produkty dłużej zachowują smak i aromat. Puszki będą więc doskonałym pojemnikiem również na kawę i herbatę. Część produktów spożywczych powinna być przechowywana bez dostępu światła słonecznego – w tym przypadku puszka będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

Wśród wyborów klientów ważną grupę stanowią opakowania wykonane z wysokiej jakości plastiku. Materiał ten jest lekki, higieniczny, sprawdzi się przechowywania wszelkiego rodzaju artykułów spożywczych. Pojemniki można wykorzystać do organizacji spiżarni, przechowywania w szafkach kuchennych, a także w lodówce i zamrażarce. Lekkie opakowania ułatwią przewożenie produktów spożywczych i będą pomocne w zaopatrzeniu w żywność naszych bliskich i seniorów.
Ergonomiczne kształty opakowań z tworzyw pozwolą oszczędzić miejsce i w pełni wykorzystać powierzchnię szafek kuchennych. W mniejszych kuchniach, gdzie zwykle brakuje nam miejsca, świetnie sprawdzi się pojemnik dzielony, który wkrótce trafi do sprzedaży. Można przechowywać w nim jednocześnie aż cztery różne artykuły sypkie, a wygodne zamknięcie i miarka ułatwi odmierzanie odpowiedniej ilości produktu. (tutaj uzupełnimy link jak produkt będzie dostępny w sprzedaży)

PopUp_Oryginal