9.04.2019

Znamy zwycięzców Biegu Europejskiego!

XVII Bieg Europejski „Teraz Hiszpania!” przeszedł do historii. W sobotę, punktualnie o godzinie 17:00, z gnieźnieńskiego Rynku wyruszyło 1.500 biegaczy, aby powalczyć o swoje rekordy życiowe. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom – zwycięzcom, ale również tym, dla których ukończenie samego biegu było już ogromnym sukcesem. Wśród zawodników, oprócz czołowych nazwisk ze świata sportu, mogliśmy zobaczyć liczne grono przedstawicieli Klubu Sportowego Altom oraz pracowników naszej firmy. W gronie biegaczy znalazł się również prezenter Pogody Tomasz Zubilewicz oraz silne przedstawicielstwo władz miasta, z Panem Prezydentem Tomaszem Budaszem na czele.

IMG_9627-001

Gnieźnieńska trasa 10 km cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy ze względu na doskonałą organizację oraz wspaniałą atmosferę. Do tego dochodzi również termin zawodów, który umożliwia doskonałe sprawdzenie formy przed rozgrywanymi w kwietniu, maratonami w Gdańsku, Łodzi i Warszawie oraz poznańskim półmaratonem.

Jak poradzili sobie uczestnicy XVII Biegu Europejskiego? W tym roku pierwszy na mecie zameldował się  Adam Nowicki, z czasem 00:29:25, wyprzedzając Hillary Kiptum Kimaiyo (00:29:43) oraz Szymona Kulkę (00:29:47). Zawodnik potwierdził swoją doskonałą formę i przygotowanie przed swoim drugim startem w Orlen Warsaw Marathon.

IMG_9260

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Izabela Trzaskalska, z czasem 00:33:38 – to jej trzeci triumf w tym biegu! Druga była Renata Pliś (00:33:44) aktualna Mistrzyni Polski w biegu na dystansach 5 i 10 km, trzecia Ruth Nundu Mbatha, z czasem 00:33:48.

Najlepszym zawodnikiem Klubu Sportowego Altom okazał się Bartosz Aleksandrowicz, który przekroczył metę z czasem 00:36:26. Wszystkich biegaczy amatorów, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę ze sportem, zapraszamy do szeregów naszego klubu. Każdy świeżo upieczony biegacz może liczyć na fachową pomoc swoich doświadczonych kolegów. Więcej informacji znajdziecie na stronie klubu http://klubaltom.pl/.

IMG_9055

Słoneczne, sobotnie popołudnie licznie zgromadziło na trasie rzeszę kibiców. To również dzięki nim, na ulicach pierwszej stolicy Polski, zagościła gorąca atmosfera. Gromkim brawom i okrzykom nie było końca? aż do momentu gdy ostatni zawodnik przekroczył linię mety.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu i z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych biegowych imprez. A tymczasem zapraszamy do fotogalerii XVII Biegu Europejskiego.

Relacja foto powstała dzięki archiwum UM Gniezno.