16.07.2021

Akcesoria na garden party

Naczynia niezbędne do podawania potraw i napojów na przyjęciu w ogrodzie oraz dekoracje do przygotowania garden party to produkty, których sprzedaż dynamicznie rośnie w okresie letnim i wakacyjnym. Sezonowość sprzedaży to dobra okazja do zwiększenia zysków w najbliższych miesiącach. W związku z tym podpowiadamy, w jaki asortyment warto zaopatrzyć teraz sklep.

Szansa związana z sezonowością sprzedaży

Sezonowość sprzedaży to zjawisko polegające na występowaniu w ciągu roku okresów, w których popyt na określone produkty jest zdecydowanie wyższy lub niższy niż w innych miesiącach. Zjawisko sezonowości można zaobserwować także w branży home & garden w dwóch okresach. Jednym z nich jest czas przed Bożym Narodzeniem, kiedy znacząco rośnie sprzedaż dekoracji i akcesoriów świątecznych. Drugim – sezon letni, w którym zdecydowanie zwiększa się popularność akcesoriów na garden party, zarówno naczyń do ogrodu, jak i dekoracji stołu.

słomki szklane

Jeśli właściciel sklepu chce wykorzystać okres, w którym popyt na dane towary jest wyższy, powinien zadbać o możliwość szybkiego zaopatrywania się w takie produkty, co pozwoli na utrzymanie odpowiedniego poziomu sprzedaży. Z pomocą przychodzą najnowsze rozwiązania technologiczne związane z zakupami w internecie. Rozwój obszaru zakupów online, także dla klientów B2B, pozwala na wygodne i szybkie zamawianie produktów najbardziej poszukiwanych przez klientów.

Jakie akcesoria będą potrzebne na przyjęcie w ogrodzie?

W hurtowniach internetowych można nabyć m.in. popularne latem akcesoria na garden party, zarówno na przyjęcia w ogrodzie, grilla, jak i na wakacyjny wyjazd. W związku z tym sklep warto zaopatrzyć w różnego rodzaju naczynia do podawania posiłków i napojów. Co ważne, latem rośnie także sprzedaż dekoracji stołu oraz latarenek i lampionów do ogrodu, które tworzą odpowiedni klimat podczas rodzinnych spotkań. To właśnie te produkty powinny wybijać się ze sklepowej ekspozycji, stworzonej w oparciu o zasady merchandisingu, dzięki której możliwe jest zwrócenie uwagi klientów oraz podniesienie poziomu sprzedaży.

Czytaj też: Jak zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie?

talerzyki szklane

W najbliższym czasie zwiększoną popularnością cieszyć się będą patelnie grillowe i naczynia żaroodporne – ceramiczne formy do zapiekania z podgrzewaczem oraz kwadratowe i owalne pojemniki ze szkła. Klienci będą kupować także porcelanowe i szklane salaterki i miseczki, talerze, półmiski i dipówki, dzięki którym letnie potrawy, owoce i przekąski będą prezentować się niezwykle okazale na pięknie przystrojonym stole. Przydadzą się także patery na ciasto, pucharki na desery oraz sztućce.

Latem nie można zapominać o napojach. W związku z tym poszukiwane będą dzbanki, także te filtrujące wodę, oraz termosy, przydatne na dłuższe letnie wyprawy. Sklep warto zaopatrzyć nie tylko w szklanki i kubki, idealne do serwowania orzeźwiających soków owocowych, ale także w kieliszki, karafki, lampki i kufle. Ofertę warto wzbogacić o akcesoria i tekstylia do dekoracji stołu na garden party: obrusy do ogrodu, maty stołowe, poszewki dekoracyjne oraz eleganckie wazony, świeczniki i serwetniki. Będą one zarówno funkcjonalnym, jak i stylowym dopełnieniem każdego przyjęcia w ogrodzie.

VEGA naczynie do zapiekania

Ekologiczny trend w zakupach

3 lipca w Unii Europejskiej weszła w życie tzw. dyrektywa plastikowa, wprowadzająca zakaz obrotu częścią produktów wykonanych z tworzyw sztucznych. Są wśród nich m.in. popularne sztućce, słomki czy talerze z plastiku oraz styropianowe kubki i menuboxy. Zmiany oznaczają konieczność rezygnacji z części plastikowych wyrobów i postawienia na wielorazowe lub produkowane z ekologicznych materiałów zamienniki.

Choć w Polsce nie uchwalono jeszcze odpowiednich przepisów, to od pewnego czasu obserwujemy jednak zwiększenie zainteresowania produktami wykonanymi z biodegradowalnych materiałów. Nawiązaniem do najnowszych trendów jest dostępna w naszej hurtowni kolekcja Organic, w której kubki, tace, sztućce kuchenne czy słomki oraz inne akcesoria wykonano z włókna bambusowego i szkła. Produkty, stanowiące połączenie nowoczesnej estetyki z naturalnymi surowcami, wpisują się idealnie w potrzebę dbania o środowisko naturalne.

naczynia bambusowe

Wraz z wprowadzaniem nowych przepisów, coraz większą popularnością cieszyć się będą także akcesoria na garden party wielorazowego użytku. Już teraz należy więc zadbać o wyposażenie sklepu w odpowiednie produkty, które będą odpowiedzią na rosnące zainteresowanie konsumentów ekologicznymi naczyniami do ogrodu i akcesoriami do dekoracji stołu.

Szybkie i wygodne zakupy online

Zakupy w hurtowni internetowej to dla klientów B2B najlepszy sposób na błyskawiczne zaopatrzenie sklepu. W hurtowni Altom czeka szeroki asortyment produktów na garden party w atrakcyjnych cenach. Zakupy online to możliwość szybkiego znalezienia potrzebnych akcesoriów i porównania ich cen, co pozwala na zaoszczędzenie zarówno czasu, jak i pieniędzy. Warto przypomnieć, że zakupy w internecie to także brak konieczności fizycznych zakupów w hurtowni stacjonarnej, które ciągle wiążą się z ryzykiem zarażenia koronawirusem.

Czytaj też: Jak wykorzystać potencjał zakupów online dzięki dropshippingowi?