21.01.2022

Oferta sklepu na karnawał w 2022 roku. Jakie naczynia są potrzebne na przyjęcia karnawałowe?

karnawał

Znajomość aktualnych trendów w aranżacji karnawałowego stołu pozwoli właścicielom sklepów przygotować ofertę optymalnie dopasowaną do potrzeb klientów. Karnawał to czas, w którym szczególnym powodzeniem cieszą się kieliszki, karafki, szklanki, zestawy porcelany i naczynia, takie jak salaterki. W związku z tym warto skorzystać z przekrojowej oferty Altom, by dostosować sklepowy asortyment do oczekiwań kupujących.

Jak nakryć i udekorować stół? Trendy na karnawał 2022

Okres pomiędzy Bożym Narodzeniem a Środą Popielcową to czas przyjęć karnawałowych. Dlatego też dobrze znać aktualne sposoby aranżacji stołu. Wiedza na temat trendów na karnawał pozwoli przygotować ofertę (obejmującą m.in. porcelanę), która będzie na czasie i spełni oczekiwania klientów. 

Trend 1: Blask złota na karnawałowym stole

Karnawałowy stół ma błyszczeć, w związku z czym popularnym motywem jest złoto. Zainteresowaniem cieszyć się więc będą kolekcje ze zdobieniami w tym właśnie kolorze. Wyróżniające się złotymi motywami naczynia przyciągną uwagę klientów – warto zatem zaopatrzyć sklep w takie właśnie produkty. 

Trend 2: Biel i czerń zawsze na czasie

Biało-czarne dekoracje stołu to prawdziwy hit na karnawał. Wyraźne, geometryczne wzory, inspirowane modernizmem, są obecne w designie, modzie, a także w wyposażeniu wnętrz. Nie powinno zabraknąć ich również na karnawałowym stole, a naczyń tego rodzaju – w ofercie sklepu .

Trend 3: Karnawałowy stół w stylu natural

Motywy inspirowane naturą to najsilniejszy trend na 2022 rok. Klienci będą szukali produktów zdobionych motywami roślinnymi, w kolorach ziemi, zieleniach oraz modnych barwach neutralnych, czyli bieli i szarości. Co ważne, doskonale sprawdzą się one nie tylko w czasie karnawału, ale także wiosną. 

Przyjęcia karnawałowe. Co powinno znaleźć się w ofercie sklepu?

Rdzeniem karnawałowej oferty sklepu powinna być elegancka porcelana ze złotymi zdobieniami. Warto zwrócić więc uwagę na zestawy do kawy z kolekcji Altom Design Aurora Gold, która charakteryzuje się także wyrazistymi, jednolitymi kolorami (kremowy, pudrowy róż, ciemny granat, bordowy oraz ciemna zieleń).

porcelana

Zestaw kawowy Altom Design Aurora Gold Kremowa

Uzupełnieniem będą porcelanowe salaterki ze złotą linią, na przykład salaterka MariaPaula Natura Złota Linia, lub inny zestaw salaterek ze złotymi akcentami. Piękną ozdobą będą eleganckie kieliszki do szampana czy wina ze złotymi obrzeżami – takie jak te z kolekcji Altom Design Rubin Gold.

kieliszki

Kieliszki do szampana Altom Design Rubin Gold 220 ml

Co będzie pasować do karnawałowego stołu w stylu Black&White? Polecamy przede wszystkim naczynia z czarnymi akcentami, które najlepiej zestawiać ze śnieżnobiałą porcelaną. Warto zwrócić uwagę na komplet kieliszków Royal Leerdam Onyx z eleganckimi czarnymi nóżkami. W serii są kieliszki do białego i czerwonego wina, szampana, wody oraz kieliszki do martini i likierów.

Na stole w stylu naturalnym lub boho sprawdzą się proste, ponadczasowe naczynia z przezroczystego szkła. W sklepie nie może więc zabraknąć klasycznych kieliszków do wina, a dla miłośników mocniejszych trunków – kieliszków do wódki czy szklanek do whisky. Idealnym wyborem będą ponadczasowe kolekcje kieliszków z oferty Altom, takie jak Royal Leerdam Diamond.

kieliszki do wina

Kieliszki do wina białego Diamond 250 ml

Konieczne będą także kieliszki do wody, które na karnawałowym stole służą często jako dekoracje (np. z pojedynczym żywym kwiatem). W tej roli doskonale sprawdzą się kieliszki do wody Diamond. Powodzeniem cieszyć się będą również proste, klasyczne karafki ze szkła (na wodę i inne napoje) oraz karafki do whisky i wina.

kieliszki do wody

Kieliszki do wody Diamond 440 ml

Niezależnie od preferowanego stylu aranżacji stołu, na przyjęciu karnawałowym królują przekąski i przystawki. Podaje się je w eleganckich, szklanych lub porcelanowych salaterkach. Miłośnikom prostoty i naturalności spodobają się salaterki i miseczki na sałatkę w klasycznej bieli (np. dipówki Altom Design Regular, w tym także półmiski dwudzielne).

salaterka

Zestaw dipówek / Salaterka Altom Design Regular 

Przyjęcia karnawałowe nie obejdą się bez serwowania kawy i herbaty. W związku z tym oferta sprzedażowa powinna obejmować także kubki szklane i szklanki do kawy i herbaty. Ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza szklanki termiczne. W ofercie Altom są naczynia do serwowania modnych napojów kawowych, takie jak szklanki do latte i cappuccino oraz szklanki do herbaty i zimnych napojów.

szklanki

Szklanki termiczne Altom Design Andrea 80 ml

Jak wyeksponować produkty w sklepie? Zasady visual merchandisingu

Aby klient zwrócił uwagę na nowości i karnawałowe propozycje, należy zadbać o ich odpowiednie wyeksponowanie w sklepie. Z pomocą w tym zakresie przychodzi visual merchandising. Oto trzy główne zasady, które warto wdrożyć już dziś:

  • Kluczem do sprzedażowego sukcesu jest dobrze zaprojektowana witryna. Należy prezentować w niej te produkty, na sprzedaży których zależy nam najbardziej, oraz produkty objęte promocją. 
  • Kluczowe produkty należy umieścić na linii wzroku klienta. Dzięki temu w pierwszej kolejności zwróci uwagę właśnie na nie.
  • Warto pamiętać o roli zmysłów. Klientów do zakupu określonych produktów może skłonić odpowiednia muzyka czy ładny zapach.

Znajomość najnowszych trendów i potrzeb klientów, wsparta stosowaniem zasad visual merchandisingu, pozwoli na zwiększenie sprzedaży w czasie karnawału. Przekrojowa oferta Altom jest optymalnym rozwiązaniem z punktu widzenia klientów B2B, ponieważ pozwala dopasować asortyment sklepu do aktualnych trendów i zapotrzebowania rynku.